איך לחסוך על שכירת מקום לעסק חדש? כמה עסקים במקום אחד חיסכוני וריווחי!

כאשר אנו מתכננים את העסק שלנו אנחנו חושבים על מספר נושאים משמעותיים. אחד מהם הוא מיקום העסק. שכירת מקום לעסק הוא עסק לא זול שמסתכם בכמה אלפי שקלים וכדאי לחשוב היטב על הנושא. לפניכם טיפים שיאפשרו לכם לחסוך סכום משמעותי וחיוני להמשך דרככם, לפחות בהתחלה.

כאשר אנו בוחנים את מיקום העסק שלנו, חשוב שנבחן שני נושאים מרכזיים -

  • הלקוחות הפוטנציאליים שמהווים את הכנסות העסק.
  • מקורות הפרסום שלנו.

בנעלי בית - במידה והלקוחות מגיעים בעיקר דרך פרסומי האינטרנט ואתר האינטרנט שלנו ואין לנו צורך יומיומי בפגישות המצריכות משרד זמין. מומלץ לבחון אפשרות של עבודה מהבית, כך אנחנו מונעים הוצאה כפולה של שכירות מקום, תשלומי חשבונות וארנונה כפולים, חוסכים זמן יקר שבהגעה למשרד, דלק, ומרוויחים את האווירה והסביבה הטבעית שלנו. בעת הצורך לקיום פגישה במשרד מסודר, ניתן לשכור משרד או חדר במשרד ליום אחד או לכמה ימים.

שותפות - במידה ולא מתאפשרת עבודה מהבית ניתן לשכור עסק עם שותפים וכך גם לחסוך בשכירות ובחשבונות, ובמקרים מסוימים אף לזכות בקידום העסק.

למשל, רבים העוסקים בתחום הקוסמטיקה ו/או פדיקור/מניקור (טיפוח ציפורני הרגליים והידיים) שוכרים בשותפות מקום עם בעל מספרה, וכך גם חוסכים כסף על שכירות המקום, זוכים בקידום העסק שלהם מצד לקוחות אשר באו לקבל שירות מאותו ספר - ולהפך, לקוחות שבאו לקבל טיפול מאיתנו - יכול מאוד להיות, שיתעניינו בעבודתו של הספר.

כך זכינו גם בחיסכון, גם בקידום העסק וגם מקום אשר נותן את כל השירותים במקום אחד. "One shop stop"

דוגמא נוספת היא עו"ד שפותח משרד משותף עם רואה חשבון ויועץ משכנתאות וכדומה.

לסיכום - הוצאה על שכירות מקום היא הוצאה כבדה לעסק, במיוחד לעסק בתחילת דרכו. לכן, עשו חושבים לפני שאתם שוכרים מקום ובמיוחד כאשר אתם מתכוונים לשכור מקום לבד ללא שותפים.

זכרו - כמעט כל עסק מפסיד כסף בתחילת דרכו וזאת לפני שהוא מתחיל להרוויח. חשוב להימנע מהוצאות שניתן לדחות למועד אחר כאשר העסק ירוויח או לפחות יתחיל להתאזן.


> קראו טיפים נוספים לחיסכוןהוסיפו טיפ לאתר!
המדריך לחסכן המתחיל - מבוא
מחשבון הוצאות חודשיות
הוסיפו למועדפים