איך לשמור על הכסף שלכם ולא לשלם חשבונות פעמיים - שיטת מצליח

רובינו עובדים קשה ומשקיעים שעות עבודה רבות ומייגעות לצורך מטרה חשובה מאוד: המשכורת החודשית. אנחנו חוזרים הביתה עייפים, ולא מרבים לבדוק את מה שנכנס ובעיקר את מה שיוצא מהחשבון שלנו. חברות רבות מנצלות את זה בטריק ידוע שנקרא - "שיטת מצליח".

אז איך לא ליפול בפח? איך לשמור על מה ששלכם - אצלכם?

בדקו חיובים חודשיים. לא פעם ולא פעמיים, חברות שרות מוסיפות (בכוונה או שלא בכוונה) שירותים שונים ומשונים, חבילות שמשתנות באורח פלא, מסיבות בלתי ברורות, עניין שחשוב לבדוק ולתהות על קנקנו. מעקב כזה, יכול לחסוך לכם מאות שקלים בשנה.

שימרו חשבוניות. עם התפתחות הטכנולוגיה לא חייבים לצבור ניירת, בקשו שיעבירו לכם את כל החשבונות של האינטרנט, הסלולארי החשמל ועוד למייל ולא בדואר. גבו הכול בתיקייה/תיקיות מסודרות במחשב וקטלגו אותן לפי נושאים, בכל תיקייה שימרו גם את החוזה שנחתם ביניכם לאותה חברה. לדוגמא: תיקיית אינטרנט ובתוך התיקייה, עוד תתי תיקיות של שנים וחודשים של אותה חברת שרות ועוד תת תיקייה נוספת של החוזה.

היכנסו בתדירות רבה יותר לפירוט העו"ש. היו הבעלים האמיתיים של החשבון שלכם, למדו את הוצאות וההכנסות שלכם, דאגו להבין כל הוצאה, ואפילו המזערית ביותר, אשר יוצאת מחשבונכם. זכרו, גם בנקים טועים לפעמים, והשקל המיותר שיוצא מחשבונכם היום, עלול להפוך למאה שקל של מחר.

ככה הרווחנו 3 פעמים: פעם אחת כאשר שמרנו על בית נקי מניירת, פעם שנייה כאשר הפכנו לירוקים וידידותיים יותר לסביבה ופעם שלישית, אם לא הכי חשובה, כאשר שמרנו על מעקב אחרי התשלומים שלנו וכך מנענו חיובים כפולים ומיותרים. כך שאם במקרה יבואו אליכם יום אחד בטענה שלא שילמתם את חשבונית אפריל 98, תוכלו לשלוף אותה בגאון מהתיקייה הייעודית.

למה זה חשוב? הרבה פעמים באים אלינו בטענות כאלה ואחרות, שחשבון כזה או אחר לא שולם, אנחנו מתעצלים, ובדרך כלל, אחרי עצבים וצעקות, משלמים, למרות שאנחנו יודעים בביטחון שכבר שילמנו, ואומרים לעצמנו: טוב עוד 200 ₪ לא יהרגו אותנו.

וכעת, הרי לכם תרגיל קטן: מחר, כאשר תקומו טרוטים ועייפים לעוד יום עבודה, חישבו, האם אני מוכן לעבוד בחינם היום?

 


> קראו טיפים נוספים לחיסכוןהוסיפו טיפ לאתר!
המדריך לחסכן המתחיל - מבוא
מחשבון הוצאות חודשיות
הוסיפו למועדפים