איך לנהל מו"מ מוצלח ויעיל עם מוכר הנכס ולחסוך כסף בעת הקנייה
הצעד של קניית נכס זהו צעד רציני ומשמעותי, הכרוך בהון לא קטן. לכן, יש להתייחס לכל שלב ושלב בכובד ראש. המו"מ הוא אחד השלבים החשובים ביותר בתהליך רכישת הנכס. לעיתים קרובות, הוא זה שקובע האם העסקה תיסגר או לא.
 
לפניכם כמה טיפים חשובים, שיסייעו לכם להגיע לאחוזים מקסימאליים לסגירת העסקה, על הצד הטוב ביותר ולשביעות רצונם של שני הצדדים: הן הקונה והן המוכר.
 1. לאט ובזהירות - התנהגו ככאלה שאין להם ניסיון, גם אם יש לכם. שאלו שאלות. בדרך כלל כאשר המוכר רואה שעומד מולו אדם מנוסה בתחום הנדל"ן, עשוי הדבר להרתיע ולתת הרגשה שמנסים "למרוח" אותם.
 1. התחילו מהדברים החיוביים - דבר חשוב מאוד (ולא רק בנדל"ן) להתחיל קודם כל מהדברים החיוביים. דבר זה מקנה הרגשה של ביטחון, ומשרה אוירה רגועה. התחלה בגורמים השליליים, עלולים להלחיץ את המוכר ולגרום לכם להראות כלא רציניים.
 1. תן למוכר הנכס לשכנע אותך - תעמיד פנים שאתה ספקן בקשר לאופצייה מסוימת. תגובה כמו : "אני לא בטוח..". תגובות כאלה יגרמו למוכר לעודד אותך, ילהיבו אותו ויגרמו לו להרגיש שיצא עם ידו על העליונה, עוד לפני הסגירה.
 1. תשאלו ותאמרו משפטים מנחים - תגרמו להצעה שלכם להיראות כאילו המוכר עצמו הציע. למשל: "מה שאתה בעצם אומר זה שאתה רוצה לשבת עם העו"ד שלך? אין לי בעיה, רק ש..."
   
 2. להגיע לכמה שיותר תשובות חיוביות - להשיג כמה שיותר כן וכמה שפחות תשובות שליליות ע"י הכוונה. למשל: "אם אני אשלם לך את הסכום שאתה רוצה, אבל בתנאים שלי, האם זה מתאים?" קשה יהיה למוכר להגיד לא, אם כביכול קיבל את המחיר שביקש.
   
 3. תדאגו שגם המוכר ירגיש ש"ניצח" - בקשו דברים שאתם לא זקוקים להם. במידה והמוכר לא יסכים, אל תתווכחו על זה כי גם ככה לא רציתם את זה. ככה שעצם זה ייצור הרגשה של ניצחון מצד המוכר.
   
 4. השאירו את הנקודות שבהן יש חוסר הסכמה לסוף - דבר זה ייתן למוכר הרגשה שהנכס עומד להימכר, ויהיה לו קשה להפסיד את העסקה על כמה נקודות לא מיושבות, שאם הייתם מדברים עליהם בהתחלה, היו נראים יותר מסתם "כמה נקודות".   
לסיכום - הכי חשוב, שלא תהיה הרגשה של צד מנצח וצד מפסיד. המו"מ והעסקה שניהם צריכים להסגר בהרגשה ששני הצדדים הרוויחו.

> קראו טיפים נוספים לחיסכוןהוסיפו טיפ לאתר!
המדריך לחסכן המתחיל - מבוא
מחשבון הוצאות חודשיות
הוסיפו למועדפים