איך לחסוך על ציוד לקראת החזרה לבית הספר? חזרה לבית הספר ללא חור בכיס

אתם כבר ממש מריחים את תחילתה של שנת הלימודים, עדיין מתרפקים על הימים האחרונים של החופש (לפחות הילדים), ואנחנו ההורים, עוד לא הספקנו להשתחרר מעול הבזבוזים של החופש. אך ההוצאות עדיין לא מאחורינו - ציוד לבית הספר יכול להגיע לאלפי שקלים.

איך חוזרים לבית הספר, קונים את כל הציוד הדרוש, גם משמחים את הילדים וגם נשארים ללא חור בכיס? ישבנו וחשבנו על טיפים ורעיונות, שיעזרו לכם לעבור את השבועיים הקרובים בשלום - ולא פחות חשוב - עם מינימום הוצאות.

 • קנו מוצרים לא מותגים - מוצרים ממותגים עולים חמישים אחוז לפחות יותר מהמקבילות הלא ממותגות שלהם שבדרך כלל האיכות שלהם זהה לחלוטין. ציוד ממותג לבית הספר אינו בהכרח איכותי יותר מציוד שאינו כזה.
   
 • אל תקנו את כל המוצרים בבת אחת - קנו רק את המוצרים הנדרשים לכם לתחילת השנה, את כל שאר המוצרים, קנו כשבועיים לאחר תחילת שנת הלימודים, בתקופה זו המחירים יורדים משמעותית, כיוון שהמשווקים מהמרים על כך (ובדרך כלל צודקים בהימור שלהם) שההורים יקנו הכול טרם תחילת שנת הלימודים.
   
 • אל תלכו עם הילדים לקניות – קנו אתם את המוצרים הבסיסיים כמו: מחברות, דפדפות, כלי כתיבה וקחו את הילדים לסיבוב קצר יותר, והגבילו אותם לשניים עד שלושה מוצרים, בתקציב מסוים.
   
 • עטיפות למחברות - עטפו את המחברות בעטיפות של הכוכבים האהובים עליהם, וכך תוכלו לחסוך על קניית מחברות ממותגות.
   
 • לילדים עקשנים במיוחד - אחת ההוצאות הכבדות ביותר לקראת החזרה לבית הספר היא קניית ילקוט לבית הספר. מחיר ילקוט יכול לנוע בין 100 ל- 700 ₪ זה כמובן תלוי במקום קנייתו במותג ובפופולאריות של המותג שנמדד על פי כמות הדרישה והעניין סביב אותו נושא.
   
 • קניות בחנות היצרן - חפשו את חנות היבואן או היצרן, המוצרים בחנויות המפעל, הן בדרך כלל הרבה יותר זולות. תיק בחנות המפעל ירד עד לחצי מהמחיר שיעלה אותו הילקוט בקניון.
   
 • עוד בנושא קניית תיק חדש לבית הספר - העדיפו לקנות ילקוט בחנות השכונתית ולא בקניון. גם כאן הפרשי המחירים הם משמעותיים. בחנויות שכונתיות תוכלו למצוא ילקוטים בין 80 ל100 ₪.
   
 • ליצירתיים שבנכם - אם ילדיכם מתעקשים לקנות ילקוט חדש בכל תחילת שנת לימודים, המעוטרים בכוכבים האהובים עליהם, אפשר להציע לשדרג את הילקוט, ע"י תפירת הדמות האהובה עליהם על הילקוט מהשנה שעברה, כך גם חסכתם כסף וגם קיבלתם ילקוט ייחודי.
   
 • התייעצו - אם אתם שולחים את ילדכם בפעם הראשונה אל בית הספר, טוב תעשו אם תתייעצו עם הורים "ותיקים" יותר, תוכלו לקבל טיפים ועצות שאולי לא הייתם חושבים עליהם לבד, כמו: האם אפשר לקבל הקלות על תשלומים לבית הספר וכיצד, לאלו חוגים כדאי לרשום את הילד ועל אלו אפשר לוותר.
   
 • תשלומים שוטפים - בתחילת כל שנה, דורש בית הספר מההורים, לשלם סכום כסף לפעולות רווחה בית ספריות: טיולים סיורים, חוגים, סל תרבות וכדומה. בחלק מהמוסדות, ישנה אפשרות לשלם את התשלומים האלה במהלך השנה ואף לחלקם לתשלומים, חשוב מאוד לבדוק האם גם בבית ספרו של ילדכם קיימת אפשרות כזאת. באמצעות המזכירה הבית ספרית.
שתהיה לכולנו שנת לימודים מהנה וכיפית =)

> קראו טיפים נוספים לחיסכוןהוסיפו טיפ לאתר!
המדריך לחסכן המתחיל - מבוא
מחשבון הוצאות חודשיות
הוסיפו למועדפים