האם ניתן לחסוך כסף בהקמת עסק עצמאי ראשון? כמה טיפים לחיסכון

אנשים רבים ירימו גבה כאשר יאמרו להם שניתן לחסוך בעת הקמת עסק עצמאי, אך הדבר נכון. הקמת עסק דורשת משאבים רבים ובדרך כלל, מדובר על הוצאות רבות. תמיד יש דרך לחסוך בעלויות ופעמים רבות כל מה שנדרש מאנשים כדי לחסוך הוא לבצע השוואת מחירים, לערוך סקר שוק ולהתווכח.

עבודה חסכנית מול ספקים:

בחירה מודעת בספק יכולה להוות חיסכון משמעותי לעסק שלכם. יש ספקי שירות בתחומים מסוימים, להם האפשרות לספק כמה סוגים שונים של שירותים יכולה להוזיל את המחיר הסופי יכולה להוזיל את המחיר הסופי משמעותית.

לדוגמא: אם אתם פותחים משרד ואתם מעוניינים לשכור שירותי חברת ניקיון ושירותי אבטחה, תוכלו למצוא חברה שמספקת את שניהם. בדרך כלל המחיר הסופי יהיה זול יותר וזאת משום ההוצאות הנמוכות יותר אותן תשלם החברה על הסעת העובדים.

עוד דוגמא: אם אתם רוכשים מוצרים מסוימים, תוכלו לברר האם החברה עמה אתם יוצרים קשר מספקת מוצרים נוספים להם אתם זקוקים.

רכישת מוצרים מיד שנייה:

רכישת מוצרים מיד שנייה יכולה להוזיל בצורה משמעותית את המחיר בעת הקמת העסק. כמובן שלא מדובר על מכשור חשוב כגון מחשבים או מצלמות אבטחה, אלא על ריהוט ומוצרים שונים אחרים שקשורים יותר למראה הפיזי של העסק.

כיום ניתן למצוא מוצרים מיד שנייה בעיקר באינטרנט, באתרים שמוכרים מוצרי יד שנייה. כמו כן, ניתן למצוא מוצרים אלו גם בשוק הפשפשים ובשווקים אחרים אשר פועלים כמעט בכל עיר.

לדוגמא: אדם שפותח בית קפה אולי ירכוש קופה חדשה, מחשב חדש, מזגן ופלאזמה, אך את הריהוט הוא יכול לרכוש מיד שנייה או מעסק אחר שנסגר ולשפץ אותו על פי טעמו, כך גם עם הבר, מכונות הקפה ואף הכוסות. חנויות, משרדים וסוגים רבים אחרים של עסקים יכולים לעשות שימוש בריהוט ומוצרים שונים מיד שנייה.

ניהול התקציב – מנהלים את החיסכון בחכמה

אחד הגורמים הקריטיים לחיסכון בתחילת דרכו של כל עסק הוא ניהול התקציב. רצוי בראש ובראשונה להכין תוכנית עסקית מקצועית ולהציב מטרות ויעדים, תוך הבנת העלויות הכרוכות בכך. רצוי בשלב זה לשכור את שירותיו של יועץ עסקי, כדי שזה יעשה סדר בדברים ויסייע בקבלת החלטות הרות גורל כגון בחירת מיקום העסק, בחירת דרכי הפרסום, רכישת המוצרים וכן הלאה.

עוד דבר שרצוי לעשות כבר בתחילת הדרך, הוא לשכור את שירותיו של רואה חשבון מקצועי, שיבצע ביקורת על הכספים, יסייע בניהול התקציב ויסייע בחיסכון מול רשויות המס השונות בכל מה שנוגע להחזרים, היטלים והטבות מס.


> קראו טיפים נוספים לחיסכוןהוסיפו טיפ לאתר!
המדריך לחסכן המתחיל - מבוא
מחשבון הוצאות חודשיות
הוסיפו למועדפים