כיצד להקים עסק עצמאי מהבית ולצמצם ככל הניתן את הסיכון בכך?
הפנטזיה של רובנו היא לעבוד מהבית וגם להצליח להתפרנס מכך. כדי לעשות את זה דרוש רעיון, אך בעיקר דרושה הכנה נכונה וגם מנה לא מבוטלת של אומץ, אשר הכרחית כדי לצאת מחממת השכירות ולהתחיל דף חדש ועצמאי. כולנו חולמים להפוך לבוסים של עצמנו, כדי שאף אחד לא יוכל לחלק לנו הוראות - אך רובנו לא יודעים ממה להתחיל. אם כן, כיצד מקימים עסק עצמאי מהבית?

עבדו נקי ומסודר

קודם כל, כדי לפתוח דף חדש ומוצלח, עליכם להיות בטוחים שהעבודה שלכם מתבצעת כחוק. בתור עצמאיים, לא יהיה כעת מעסיק שידאג להעביר נתח ממשכורתכם לגופים השונים במדינה, כמו למשל לביטוח הלאומי ולכן תתבקשו לעשות זאת בעצמכם. כמו כן, עם הפיכתכם לעצמאיים אתם צפויים לגלות גופים חדשים שבהם לא נתקלתם בעבר וכעת תצטרכו לעבוד מולם, כמו למשל מע"מ, מס הכנסה ורואה חשבון שיסייע לכם להתנהל מולם כראוי. חשוב מאוד לעבוד בצורה מסודרת מול הרשויות ומול הבירוקרטיה כדי שתהיה לכם דאגה אחת פחות.

תכננו את העסק שנה קדימה

נסו לחשוב מתוך פרספקטיבה ארוכת טווח ותחליטו כיצד תוכלו למנף את עצמכם במהלך השנה הקרובה. על אף שעבודה מהבית מבטלת את רוב ההוצאות הכרוכות בניהול עסק, אין זה אומר שניתן לעסוק בה ללא תכנון מקדים ומבלי לדעת מה בדיוק צריך לקנות כדי 'להתניע' את העסק.

כתבו מראש תוכנית ובה צעדים מפורטים בהם תנקטו כדי לקדם ולשווק את עצמכם. זו יכולה להיות תוכנית שכוללת פעילות בפורומים מקצועיים, הקמת אתר אינטרנט ועוד. תוכנית כזו היא לא רק דרך בטוחה להתנהל בצורה מסודרת, אלא היא גם עשויה להוריד קצת מהמתח שבו אתם בוודאי שרויים וכך תוכלו לדעת שאתם נמצאים במסלול הנכון.

התחילו בקטן וצמצמו נזקים

כל מי שמתחיל כעצמאי רוצה מיד לראות נתוני הצלחה מוכחים כדי להצדיק את המהלך הדרמטי. אלא שבחיים כמו בחיים, הכל נעשה בהדרגה ולכן את טבילת האש שלכם בחיי העצמאות כדאי לעשות בקטן, בצעדים מדודים. בשלב ההתחלתי מומלץ בחום לא להפסיק לעבוד כשכיר, אלא רק לצמצם את היקף המשרה כדי לפנות זמן להרפתקה העסקית החדשה אליה אתם יוצאים.

אמנם השקעה גדולה יכולה באופן פוטנציאלי להפיק יותר רווחים ואין ספק שככל שתהיו שקועים יותר בעסק - כך התוצאות יקדימו לבוא, אך מצד שני, גם הסיכון במצב כזה גדול וחבל שתצאו קירחים מכאן ומכאן. תמיד תשאירו לעצמכם אפיק הכנסה קבוע שעליו תוכלו להסתמך ורק כאשר תרגישו שכבר ביצעתם את טביעת הרגל הראשונה שלכם - רק אז תוכלו לפרוש כנפיים ולצאת לדרך החדשה.

דיברנו קודם על תוכנית ארוכת טווח? אז תמיד חשוב לראות את התמונה הגדולה ולא לרדוף אחר סיפוקים רגעיים. גם אם בטווח המיידי לא תגיעו לתוצאות הרצויות ותצטרכו עדיין לעבוד במקביל כשכירים, הרי שבטווח הארוך סביר להניח שתצאו נשכרים מההחלטה הזו.


> קראו טיפים נוספים לחיסכוןהוסיפו טיפ לאתר!
המדריך לחסכן המתחיל - מבוא
מחשבון הוצאות חודשיות
הוסיפו למועדפים