אנחנו מנסים בכל פעם לצמצם את ההוצאות אך ללא הצלחה - משפחה מיואשת

שלום רב,

אנחנו זוג נשוי +ילד בן שלוש. שנינו מרוויחים ביחד כ-8000 ₪ בחודש. אנחנו מוציאם על שכר דירה והלוואות 4700 ₪ וכל שאר ההוצאות אינן קבועות. ההוצאות של האוכל והבילויים משתנות באופן קבוע, אנחנו במינוס של לפחות 2000 ₪ כל אחד כל חודש, וכל המשכורות נבלעות לתוך החובות. איך אפשר לצאת מזה? אנחנו מנסים בכל פעם לצמצם את ההוצאות אך ללא הצלחה.

משפחה מיואשת.

תשובה:

משפחה יקרה שלום,

לפי המידע המועט שקיבלנו מכם, אנו רואים שחסר לכם קצת סדר וארגון פיננסי אשר יכול לחולל פלאים למצב כלכלי ירוד. חשוב לדעת בדיוק מה נכנס ובדיוק מה יוצא, להפוך את ההוצאות המשתנות לקבועות, להחליט על סכומים קבועים שמוציאים על מזון ובילויים ואם המצב דוחק, גם לוותר על הבילויים עד שתגיעו למצב יציב יותר.

חשוב מאוד להגדיר מטרות - ולא פחות חשוב - שהמטרות יהיו ריאליות. למשל להחליט שבכל חודש תצמצמו את המינוס בסכום של בין 500 ל-700 ₪ ע"י עוד קצת שעות נוספות בעבודה וויתור על מותרות כמו: אוכל בחוץ וקניית מוצרים פחות חיוניים כמו ממתקים ומשקאות ממותקים.

כיוון שאין לנו מספיק מידע על ההוצאות שלכם ועל ההרגלים, קשה לנו לתת לכם יעוץ מדויק, יחד עם זאת בכדי לשלוט על ההוצאות שלכם תוכלו להשתמש בכלי "המחשבון החודשי" באתרנו לחישוב ההוצאות החודשיות שלכם - מחשבון הוצאות חודשיות.

לא תאמינו עד כמה מצבכם ילך וישתפר (כמובן בעזרת שינוס מותניים וסבלנות) מרגע שהסדר והארגון ישלוט בחייכם ומרגע שההוצאות הבלתי צפויות יהפכו לצפויות.

נשמח לעזור ולסייע וגם לשמוע על התקדמותכם.

בהצלחה,
צוות How2save


> קראו טיפים נוספים לחיסכוןהוסיפו טיפ לאתר!
המדריך לחסכן המתחיל - מבוא
מחשבון הוצאות חודשיות
הוסיפו למועדפים