לא מצליחים לצאת מהמינוס - מרוויחים כ-11 אלף ש"ח ללא ילדים
שלום רב!
רציתי להתייעץ איתכם ולקרוא איך לצאת מהמינוס שחוזר אלינו בכל חודש שוב ושוב. אני ואישתי מרוויחים ביחד כ- 11,000 ש"ח בחודש. החזרי הלוואות כ-1,500 ש"ח ועוד הפקדה לפק"מ של 500 ש"ח כל חודש. שכר דירה סביר - 2,230 ש"ח.


עדין אין לנו ילדים, כך שאנו מנסים להצטמצם כמה שרק אפשר. כל פעם שהאובר יורד קצת מגיעות הפתעות שמחזירות אותנו לנקודת ההתחלה (רכב, אירועים משפחתיים וכד'), ובגלל זה התחלנו להפקיד לפק"מ 500 ש"ח כל חודש (רק לפני כשלושה חודשים) כדי שבמידת הצורך יהיה כיסוי להפתעות האלה. לעיתים אנו מגיעים לסוף החודש שכבר יש חריגה במסגרת האשראי בבנק.

כבר חודשים אנחנו לא משתמשים בכרטיסי אשראי ולא בצ'קים. צימצמנו גם את הוצאות הדלק במידת האפשר. אני אופטימי וחושב שאפשר לצאת מזה וחולם על היום שבו לא יהיה מינוס.

לאחרונה אני מתחבט בשאלה האם לנסות למצוא מקורות הכנסה נוספים \ אחרים כי כרגע שנינו די מרוצים ממקומות העבודה, ואני גם מחשיב את שלי כהשקעה לעתיד (בתור ניסיון מקצועי חשוב מאוד). האם בכל זאת כדאי לחפש מקומות נוספים \ אחרים?

דרך אגב שמתי לב שכיום ההוצאה הגבוהה ביותר שלנו היא על מכולת (למרות שאנו קונים בסופר...) ואני לא רוצה להגיע למצב שאוכלים לחם עם גבינה כל היום (ואני חייב לציין שגם בקניות אנחנו משתדלים שלא להפריז במותרות ולשמור אותם רק לארועים מיוחדים וגם אז פחות מבעבר).

תשובה:

שלום שלום :)
ראשית כל החשיבה שלך הינה נכונה, לחסוך כסף ולהפקיד 500 ש"ח בכל חודש לפק"מ עבור הוצאות לא צפויות זו חשיבה נבונה ויעילה. במקרה הספציפי שלך ההמלצה היא לא לחסוך ולהפקיד לפק"מ עד שלא תצאו מהמינוס. אין זה חכם להמשיך לחסוך כסף כאשר אתם במינוס.

אין ספק שאתם עם היד על הדופק ובאמת מחפשים איך לחסוך כסף ובודקים כל אפשרות שקיימת. אני מציע לכם לערוך רשימה מסודרת של כל ההוצאות שלכם ולבדוק היכן כן ניתן לחסוך עוד כסף. מדברייך אני מזהה כבר שניתן לחסוך לא מעט כסף אם תשכילו ותסיקו מסקנות בכל שבוע לגבי מוצרים שאתם צורכים במכולת ולהעבירן לרשימת המוצרים שאתם צורכים בסופר. לדוגמא, אם אתם מזהים שבכל שבוע אתם קונים עוד גבינה צהובה במכולת, אז תוסיפו פשוט עוד גבינה צהובה לרשימה השבועית שלכם כאשר אתם הולכים לקניות בסופר.

כמו כן יש לבדוק את שאר ההוצאות - האם אתם מנויים לעיתון יומי? האם שווה להחזיק את הרכב שלכם ולא למכור אותו להתנייד בתחבורה ציבורית? האם אתם משלמים הרבה בחשבון הפלאפון והטלפון שלכם?

לאחר שתבחנו את כל הנקודות הנ"ל, ניתן לבדוק אפשרות של עבודה נוספת מהבית. כדאי לקרוא - איך למצוא עבודה נוספת?

שיהיה המון בהצלחה,
צוות How2save


> קראו טיפים נוספים לחיסכוןהוסיפו טיפ לאתר!
המדריך לחסכן המתחיל - מבוא
מחשבון הוצאות חודשיות
הוסיפו למועדפים