כמה כסף צריך להביא לאירוע של חתונה, בר מצווה או ברית? כדאי לקרוא

חודשי הקיץ מתהדרים בדרך כלל בטמפ' הלוהטת ובמספר רב יותר של חתונות. ועד כמה שאנחנו, הישראלים, אוהבים לשמוח, אנחנו יוצאים מעונת החתונות הזו עם הלשון בחוץ.

קצת מידע כללי

  • חתונה -  בדרך כלל מנה סטנדרטית בחתונה תנוע בין 150 ל-250 ₪. מעבר לסכומים הללו, זה כבר נחשב ליקר ובעל האירוע לוקח בחשבון שרוב האורחים לא ישלמו סכומים גבוהים כל כך.
  • בברית / בריתה - מחיר למנה ינוע בין 60 ל-170 ₪ במקום ממש יוקרתי. תלוי באזור הגיאוגרפי בעיקר. באזור ת"א לדוגמא המחירים יהיו בממוצע, בין 120 ₪ לאירוע פשוט ועד 180 ₪ לאירוע יוקרתי. באזורי הפריפריה הממוצע יעמוד על כ-100 ₪ למנה.
  • בר מצווה - מחיר בר\בת מצווה ינוע לרוב בין 80 ל-150 ₪.

 חשוב לזכור שאלה מחירים ממוצעים ושתמיד ניתן להרקיע שחקים בכל הקשור למחירים ויוקרת האירוע.

אז כמה שמים במעטפה? איזה סכום כותבים בצ'ק?

במידה וזה קרוב משפחה רחוק או עמית לעבודה, שימו כמה שאתם יכולים, לא חייבים להתפרע. אתם באים לשמוח עם החתן והכלה, ואם לא נעים לכם עם הסכום, לא מוכרחים ללכת (במידה ואותו אדם לא היה אצלכם באירוע).

במידה וזה חבר קרוב או בן משפחה –  נוהגים לשים קצת מעבר לסטאנדרט. לצורך העניין, אם בדרך כלל מביאים 200 ₪ לאדם, לאירוע של קרוב רחוק, לרוב נביא לפחות 100 ₪ יותר במקרה של קרוב משפחה.

הטיפ הכי טוב, הוא לא להגיע למצב, שבגלל שהלכתם לחתונה, לא נשאר לכם כסף לקניות בסופר. מזון ורווחת המשפחה קודמים לכל אירוע, ואם האדם הוא באמת קרוב ומודע למצבכם הכלכלי, רוב הסיכויים שיבין אתכם.


> קראו טיפים נוספים לחיסכוןהוסיפו טיפ לאתר!
המדריך לחסכן המתחיל - מבוא
מחשבון הוצאות חודשיות
הוסיפו למועדפים