חסכון בקניית רכב חדש או יד שנייה - כך תחסכו בקניית רכב חדש או משומש
קניית רכב חדש היא ללא ספק אחת ההוצאות הגדולות של אדם במהלך חייו. מחיר הדלק לא בדיוק נחלץ לעזרה ובהוספת הוצאות נילוות הכרוכות בקניית הרכב – מתקבלת ירידה משמעותית במשקל הארנק.

מקניית רכב לא תצאו "בזול", אבל בהחלט תוכלו לעשות עסקה משתלמת: בין אם אתם סטודנטים שנפרדים מהאופניים לטובת רכב משומש, או זוג הורים המבקשים לשדרג את הנסיעה המשפחתית הבאה ברכב מיבואן- הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להשקיע את הכסף בצורה חסכונית ויעילה!
  1. הגדירו צרכים מראש: התאמת הרכב לצרכים שלכם עשויה להפחית את מחיר הרכישה ולחסוך בעיות עתידיות: החליטו מהם הצרכים החשובים לכם . למשל - אנשים שנוסעים בעיקר בתוך העיר, יוכלו לחסוך כסף בבחירת רכב עם נפח מנוע קטן- המפחית את צריכת הדלק. רכב קטן טוב לצעירים אבל מגביל מאוד משפחות צעירות עם ילדים בדרך – חישבו קדימה האם ברכב יהיה מספיק מקום לעגלות, לכסאות ילדים וגם לכם :)
     
  2. אל תתביישו: אתם עומדים לשלם ממיטב כספכם על הרכב החדש- כדאי לוודא כי הוא אכן שווה את המחיר המבוקש עבורו. במקרה של רכב משומש- בדקו את הקילומטראז', את מצב הצמיגים והפח, בקשו ספר טיפולים, בדקו האם עבר תאונות, וודאו כי אין פליטת עשן או נזילת שמן. אל תתביישו לפתוח את מכסה הדלק ולהציץ גם תחת מכסה המנוע. ברכב משומש וגם ברכב חדש - צאו לנסיעת מבחן. אחריה תדעו אם ברצונכם להמשיך בתהליך, ולשלם עבור בדיקה מקצועית במוסך במקרה של רכב משומש.
     
  3. בחרו דרך תשלום נוחה: לא יכולים לשלם את מחיר הרכב במלואו? זו לא סיבה לוותר על החלום! בדקו מה הבנק שלכם מציע בכל הקשור להלוואות בתנאים נוחים או פריסות תשלום. גם חלום קניית רכב חדש עם ריח של ניילונים יכול להתגשם, על ידי בחירת דרך תשלום מתאימה- חברות הליסינג מציעות ליסינג מימוני (ליסינג פרטי) שמותיר את הרכב בבעלותן למשך תקופת חוזה השכירות, ובסופה ניתן לרכוש אותו.
     
  4. קחו בחשבון הוצאות נילוות: טסט פה, ביטוח שם – והנה גדל לו מחיר הרכב לפני שהספקתם להתניע. הכניסו לחישוב הכללי הוצאות צפויות: בקניית רכב משומש בררו האם הרכב עבר תאונה הדורשת טיפול ואם יש צורך בטסט. ברכב משומש וברכב חדש- בדקו עלות ביטוח חובה וצד ג' שעשויה לגדול עבור רכבים מדגמים שונים. תוכלו לחסוך בתשלומי תחזוקת הרכב באמצעות בחירה בליסינג תפעולי (מתאים בדרך כלל לעסקים), המותיר את תשלומי הביטוחים והאגרות באחריות חברת הליסינג.
אחרי שבדקתם כל מה שצריך לבדוק, בחרתם דרך תשלום נוחה ולחצתם יד למוכר- אתם מוזמנים לכוון מראות, להדק חגורות ולצאת לדרך. נסיעה (וקניה!) בטוחה.

> קראו טיפים נוספים לחיסכוןהוסיפו טיפ לאתר!
המדריך לחסכן המתחיל - מבוא
מחשבון הוצאות חודשיות
הוסיפו למועדפים