הידעתם שאפשר לקבל ציוד רפואי וציוד תינוקות בהחזר מלא?

אוכלוסיות רבות בישראל אינן יכולות להרשות לעצמן רכישה של ציוד רפואי שיקומי יקר (כמו כסאות גלגלים, קביים, חמצן) או ציוד לחדרי תינוקות (מיטות, עגלות, לולים ) שמסתכם בדרך כלל בכמה אלפי שקלים. כסף רב שלא תמיד נגיש לכל. במקרים כאלה, יש מי שיבוא לעזרתכם: בארץ פועלים ארגונים התנדבותיים להשאלת ציוד רפואי וציוד לאמהות טריות.

מי?

כיום ישנם ארגונים שונים המשאלים ציוד לנזקקים, הבולטים שבניהם הם "יד שרה" ו"עזר מציון" אשר פועלים עשרות שנים במתכונת התנדבותית בלבד, עוזרים לאלפי משפחות, זוגות צעירים ובני גיל הזהב, בהשאלת ציוד לתינוקות, ציוד שיקומי וציוד רפואי.

כמה זה עולה?

ציוד לתינוקות - הציוד הנדרש, ניתן למבקש בתמורה לצ'ק פיקדון או סכום כסף סמלי אשר לא נפרע אלא אם הרכוש מוחזר פגום או אינו מוחזר בתום התקופה המוסכמת.

ציוד רפואי ושיקומי - ציוד אשר ניתן לבעלי מוגבלויות זמניות או קבועות, ע"י הצגת אישור מבית החולים או הרופא המטפל בקהילה, ומושאל לפרק הזמן אשר מוחלט דרך המוסד המטפל לבין הארגון עצמו. בדומה לציוד לתינוקות, הצ'ק אינו נפרע, אלא אם נגרם פגם או נזק כלשהו לציוד.

ציוד רפואי לילדים ותינוקות בעלי צרכים מיוחדים - הציוד ניתן גם הוא תמורת צ'ק ביטחון. הציוד ניתן לתקופה של 3 חודשים אשר ניתנת להארכה ע"י יצירת קשר ובקשה להארכה בהחזקת הציוד.

איפה?

סניפי הארגונים קיימים כמעט בכל עיר וישוב בארץ ובכל בית חולים ברחבי הארץ ובחלק מהמרכזים הרפואיים.

טלפונים?

יד שרה - *6440 או 02-6444444, דוא"ל: info@yadsarah.org.il, סניפי הארגון - לרשימת הסניפים לחץ/י כאן

ארגון עזר מציון - המרכז הארצי להשאלת ציוד רפואי ושיקומי - רח' רבינוב 5 בני ברק -טל: 03-6144500


> קראו טיפים נוספים לחיסכוןהוסיפו טיפ לאתר!
המדריך לחסכן המתחיל - מבוא
מחשבון הוצאות חודשיות
הוסיפו למועדפים