חתונה עולה המון כסף, כיצד לחסוך בחתונה ועדיין לעשות חתונה מכובדת?
יותר ויותר זוגות מתחילים את חייהם המשותפים בסטרס ובחרדות כתוצאה מהקשיים הכלכליים אליהם נקלעו. מסתבר כי רבים מהם בוחרים להוציא סכומי עתק על טקס החתונה, מבלי לקחת בחשבון את הוצאות המחייה שבאות לאחר מכן ומבלי לתכנן כראוי את העתיד.

טקס הנישואין הוא ללא ספק אירוע שזוכרים לכל החיים ועם זאת, חשוב לשמור על פרופורציות - מדובר בסך הכל ביום אחד מתוך חייהם המשותפים של בני הזוג - יום שחולף מהר מאוד וכל שנותר ממנו הם רק הזיכרונות המתוקים והתמונות. לא מוכרחים לתכנן חתונה בשחור ולבן - אפשר למצוא את גווני הביניים האפורים שיאפשרו לתכנן חתונה איכותית ובד בבד לחסוך כסף לעתיד. איך עושים זאת?

היכן תתחתנו?

ההחלטה החשובה ביותר שתצטרכו לבצע היא לגבי המקום שבו תבחרו לחגוג. במידה ומדובר בחתונה קטנה, כדאי לקחת בחשבון שברוב מקומות האירועים ישנה דרישת סף מינימאלית אשר כל חריגה מתחתיה תוביל ב'קנס' עד להשלמת המכסה. לכן, מומלץ מראש לבחור מקום שמתאים לאירוח כמות קטנה של אנשים, גם אם לא מדובר באולם פרופר אלא מסעדת אירועים. בחירה במקום שמתאים לאירוע קטן היא לא רק משתלמת יותר, אלא גם תוכיח את עצמה באווירה האינטימית שתיווצר בערב האירוע.

בדרך כלל מקובל לחשוב כי אירועים גדולים עם מאות משתתפים הם המשתלמים ביותר, מה שאכן קורה בחלק מהמקרים. כדי להבטיח שהתנאי הזה יתקיים, מומלץ להזמין אנשים שיקרים ללבכם וירצו להחזיר לכם באותו מטבע - כלומר במתנת חתונה מכובדת. חבל שתזמינו אנשים אקראיים כדי למלא את המקום - בחרו מלכתחילה מקום שמתאים לצרכים שלכם, כך שתוכלו לנפות אורחים על סמך מידת הקרבה שלכם אליהם.

חשוב לציין כי חתונות חורף משמעותית זולות יותר מחתונות קיץ, לעתים בעשרות אחוזים. אם בחרתם במועד חורף הרווחתם פעמיים - מאחר שזו תקופה דלילה באירועים, לאורחים שלכם יהיה קל יותר להשקיע במתנה עבורכם. האקלים הישראלי מאפשר לקיים חתונות חורף מבלי שתצטרכו לדאוג לגבי מזג אוויר בעייתי ולכן חבל מראש לוותר על האפשרות הזו.

כמו כן, חשוב לבדוק האם האולם או הגן שבו בחרתם, מציע לכם שירותים נוספים כחלק מהעסקה, בין אם מדובר בשירותי הגברה ותאורה, שירותי עיצוב שולחנות או עיצוב חופה. נסו להתמקח עם בעל האולם והגן ולבדוק אילו שירותים ניתן הכניס לכם בעלות המנות. עבור מה שלא ניתן להתמקח עליו - נסו להיעזר ברשימת הספקים שעמם עובד הגן או האולם ולבחור אנשי מקצוע מתוכם - מדובר ברשימה של נותני שירות המציעים מחירים זולים יותר מהמקובל בשוק, כחלק מהעסקה עם המקום.

ומה עם שמתלת כלה?

לאחר שסיימנו עם ההחלטה המהותית ביותר, אחת ההוצאות הגדולות עדיין נותרו בפנינו והיא ההופעה של הכלה ביום חתונתה. מחירי שמלות הכלה מרקיעי שחקים בימינו ויכולים להגיע ל-10,000 ₪ ומעלה. מי שלא רגילה להוציא סכומים כאלה ביום יום - יתכן שתוכל להימנע מהוצאת סכום דומה גם ביום החתונה. כיום אפשר להזמין שמלת כלה מרשת האינטרנט בעבור כמה מאות שקלים בלבד, לרכוש שמלה של מעצב אהוב מעונות קודמות וליהנות מהנחה יפה או אפילו לתפור שמלה אצל תופרת בעבור עלות הבד ועלות שעות העבודה בלבד. כל האפשרויות הללו יסתכמו בפער של אלפי שקלים ביחס לתג המחיר המקורי שציינו.

גם באיפור ובשיער ניתן לחסוך, למשל באמצעות הבחירה במתלמדים או באנשי מקצוע טריים שזה עתה סיימו את לימודיהם וזקוקים לעבודות כדי להעשיר את תיק העבודות שלהם. כל העולם היה מופתע לגלות שקייט מידלטאון איפרה את עצמה ליום חתונתה ולכן אם ידכן קלה על המברשת - אין שום סיבה שלא תוכלו לאפר את עצמכן או לבקש מחברה לעשות זאת במקומכן. את כל האביזרים הקטנים, שגם הם מסתכמים בסופו של דבר בהוצאה אדירה - כמו למשל תכשיטים, של והינומה - אפשר להשאיל מחברות או מקרובות משפחה ואפילו להפוך את זה למסורת נחמדה.

יש המון דרכים לחסוך כסף בחתונה וחשוב לזכור - אירוע החתונה הוא רק ערב אחד מחיים שלמים שלפניכם. היו שקולים ומחושבים!


> קראו טיפים נוספים לחיסכוןהוסיפו טיפ לאתר!
המדריך לחסכן המתחיל - מבוא
מחשבון הוצאות חודשיות
הוסיפו למועדפים