איך לחסוך בחשמל - טיפים ועצות יעילות שילמדו איתם איך לחסוך חשמל!
מדינת ישראל היא מדינה שהצמיחה הדמוגרפית שלה אינה תואמת את ההתפתחות שלה בכל הקשור לתשתיות השונות, כך זה קורה בכל הקשור לתשתיות המים המיושנות, שמשאירות אותנו היום במצב של מחסור עצום במים, וכך זה בכל הקשור לתשתיות החשמל שנחשבות היום לתשתיות חשמל מזהמות, אשר אינן מצליחות לספק את כל צרכי החשמל של העידן המודרני.

איך לחסוך בחשמלהמצב בישראל הוא כ"כ אבסורדי, שיש היום ישובים שמספקים לעצמם חשמל באמצעות לוחות סולאריים, ויש חוות סולאריות שמספקות חשמל סולארי לחברת החשמל. במצב שבו אין לחברת החשמל מספיק חשמל לספק לתושביה היא כמובן מעלה את מחירי החשמל כדי שאנו הצרכנים נמנע מלהשתמש בחשמל.
 
אולם אצל הצרכנים המודעות לחסכון בחשמל אינה דומה למודעות בחסכון במים, כנראה משום שאנו הצרכנים לא רואים באופן ממשי את המחסור העצום במשאבי חשמל שקיים בישראל, כפי שאנו רואים את המחסור הממשי שקיים במאגרי המים.
 
ניתן וכדאי לחסוך בחשמל הן כדי להוריד את ההוצאות הכספיות שלנו על חשמל, והן כדי לשמור על איכות הסביבה שלנו. הנה אוסף של טיפים שבעזרתם תוכלו לחסוך בחשמל.
  • חשמל בתאורה – השתמשו בנורות פלורוסנטיות הן אמנם נורות יקרות, אך הן נורות חסכוניות שמחזיקות מעמד לטווח ארוך ואין צורך להחליף אותן בתדירות גבוהה. בנוסף לכך השתמשו כמה שיותר במקורות האור הטבעיים. מי שרוצה להגדיל את החיסכון בחשמל יכול להפעיל מערכת חכמה של גלאי נפח שתסגור את נורות החשמל כאשר אין אף אחד בחדר, ותדליק את נורות החשמל כאשר יכנסו אנשים לחדר.
     
  • חשמל במכשירים ביתיים מכשירי חשמל ביתיים הם זוללי החשמל הגדולים ביותר, מדיח כלים, מכונת כביסה, תנור אפייה ועוד. מומלץ תמיד לקנות מכשירי חשמל ביתים שיש להם דירוג אנרגטי גבוה,  ככל שהדירוג האנרגטי של המכשיר גבוה יותר, משמעות הדבר שהמכשיר הוא חסכוני בצריכת החשמל, וככל שהדירוג האנרגטי נמוך יותר משמעות הדבר שמהכשיר הוא מכשיר זולל חשמל.
     
  • חסכון בחשמל בחימום וקירור – מכשירי החשמל האחראים על החימום והקירור בבית בין אם זה מזגן או תנור חימום, הם מכשירים שאחראים על חלק לא קטן מהוצאות החשמל שלנו, אין ישראלי שלא יפעיל מזגן בקיץ, ואין ישראלי שלא יחמם את ילדיו עם תנור כלשהו בחורף. כדי שתשלמו פחות על  החשמל עבור חימום וקירור הבית כדאי לבדוק מהי רמת האיטום בבית, והאם יש בבית בידוד תרמי אופטימלי.

    החליטו על אמצעי החימום והקירור בהתאם לצרכים שלכם, מי שצריך לחמם או לקרר רק חדר אחד בית שלם אין לו צורך במזגן מרכזי, אלא במזגן מפוצל או מזגן חלון לחדר אחד. ותמיד זכרו לסגור את חלונות הבית כאשר המזגן עובד, וכאשר אתם יוצאים מהבית אל תשכחו להפסיק את    פעילותו של המזגן.
יש כמובן שפע של עצות וטיפים שימושיים נוספים על חסכון בחשמל ובהוצאות על חשמל, ומי שבאמת רוצה יכול למצוא הררי מידע באינטרנט אודות הדרכים והשיטות לחסכון בחשמל. אנו מקווים שבאמת אחרי שתקראו את המאמרים הללו חשבון החשמל שלכם יצטמצם.


> קראו טיפים נוספים לחיסכוןהוסיפו טיפ לאתר!
המדריך לחסכן המתחיל - מבוא
מחשבון הוצאות חודשיות
הוסיפו למועדפים