האם כדאי לי ובעלי לאחד את חשבונות הבנק שלנו? לשנינו יש מינוס בחשבונות
לי ולבעלי יש חשבונות בנק נפרדים עוד מימי רווקותינו, בנקים שונים שני כרטיסי אשראי שונים, כמובן שני מסגרות על המינוס בבנק (ויש מינוס), וכמובן את כל העמלות האפשריות שקיימות בבנק, חשבנו לאחד את החשבונות מה דעתכם על כך אשמח לקבל את תגובתכם בנושא.

בנוסף אני ובעלי ישבנו ועשינו חישוב על הוצאות הקניות בבית, אנו משפחה עם שני ילדים - ילד בן 4.5 ובת בת שנה וחצי. יש לנו כמובן הוצאות של מטרנה, טיטולים וכמובן קניות רגילות של ירקות פירות דברי חלב. אני לא מחזיקה מלאי של דברים בבית קונים מה שאוכלים כולל עוף טרי וכדומה. יש לנו קניה שבועית בסופר של 500-600 ש"ח ובנוסף לפעמים השלמות של לחם חלב במכולת. סה"כ כל הקניות מסתכמות בכ-3000 ש"ח.

האם סכום זה נראה גבוה יחסית לגודל המשפחה? אשמח לשמוע את דעתכם. ליאת

תשובה:

שלום רב ליאת,
בכל שנה את משלמת עמלות כאלה ואחרות על החזקת חשבון בנק – עמלה על ניהול חשבון בנק, עמלה על מינוס, עמלה על כרטיסי אשראי וכו'. במידה ותאחדי את החשבונות לחשבון אחד תוכלי לחסוך ולצמצם את אותן עמלות בחצי! ההשלכה באיחוד החשבונות היא יותר במישור של היחסים ביניכם. אם אתם חיים חיי זוגיות טובים, אתם לא רבים על כסף ולא נוטים לבזבז מבלי להתייעץ אחד עם השני, הרי שאיחוד חשבונות הבנק שלכם זהו צעד חשוב ויעיל. כך גם תוכלו לעקוב בצורה נוחה יותר אחר החשבון שלכם וההוצאות באותו חשבון.

איך תבחרי איזה חשבון לאחד? תבדקי באיזה בנק אתם מקבלים את התנאים הטובים ביותר, את היחס הטוב ביותר ושם תשארי ותאחדי את החשבון השני לחשבון הזה.

בעניין ההוצאות החודשיות, תמיד יש מקום לחסוך עוד כסף. גם אם מדובר בעוד 200 ₪ לחודש (50 ₪ לשבוע). תמשיכי לקרוא את הטיפים באתר בנושא חיסכון בעת קניות בסופר ותלמדי כיצד לחסוך עוד כסף כאשר אתם הולכים לקניות בסופר.

שיהיה המון בהצלחה,
צוות How2save


> קראו טיפים נוספים לחיסכוןהוסיפו טיפ לאתר!
המדריך לחסכן המתחיל - מבוא
מחשבון הוצאות חודשיות
הוסיפו למועדפים