קנייה מאובטחת - לקנות בלי לפחד!
ככל שהזמן עובר והטכנולוגיה מתפתחת, גם אנחנו משתנים, ככל שאנחנו משתנים כך גם הציפיות שלנו, ההגדרות שלנו, של מהי נוחות וכמה היא שווה, הגדרה מחדש של הזמן שלנו וערכו. חלק יגידו שזאת עצלנות חלק יאמרו שזו קידמה ושלא ניתן לחיות בעולם המערבי כיום ולעצור אותה.
 
החיסרון הכי גדול עם קידמה ו"דגיטליזציה" הוא אבטחה וביטחון. ועם ההתפתחות הטכנולוגית, במיוחד באינטרנט, כך הגישה לפרטיות שלנו הופכת להיות יותר ויותר פרוצה. דיברו רבות, גדולים וטובים על מושגים כמו "אבטחת מידע" ו"אתרים בעלי רמת אבטחה גבוהה". בעולם אוטופי אולי היה יכול להתקיים מושג כזה של "אבטחת מידע מושלמת", אבל כיוון שאנחנו עדיין לא חיים בעולם כזה, אין פרצה שבלתי ניתנת לחדירה.
 
עולם אהוב על רבים מאיתנו הוא עולם השופינג והקניות. היום אפשר לקנות הכול באינטרנט: החל משרוך של נעל ושמלת כלה, מחשב נייד או עכבר (וגם עכבר למחשב).
 
הקושי איתו אנחנו מתמודדים יחד עם האופציות הנפלאות האלה הוא הקלות הבלתי ניתנת לתפיסה לגישה לכרטיס האשראי וחשבון הבנק שלנו. אנחנו חוששים, ובצדק, למצוא חיובים נטולי הסבר שבוע או שבועיים לאחר הקנייה, מסיבה זו, רבים מוותרים על התענוג למרות שהאינטרנט מאפשר לנו, מעבר לנוחות, אופציות חסכוניות הרבה יותר מקנייה ישירה בחנות בישראל.
 
רבים יגידו שהם מעדיפים לשלם עוד כמה שקלים עכשיו, מאשר אלפי שקלים אחר כך, מחשש מאותם האקרים שרלטנים. מה עוד שאנחנו לא משתפים רק את פרטי כרטיס האשראי שלנו אלא גם את כל הפרטים האישיים שלנו כגון: כתובת המגורים, הטלפון הנייד, ה-e-mail, ורק הרעיון של הקלדה חוזרת ונשנית של הפרטים, גורמת לנו לוותר על הרעיון מראש.
 
חשש שקל מאוד להבין, אבל האם אין פיתרון? האם עם כל ההתקדמות שלנו אנחנו נאלצים בעל כורחנו לצעוד שני צעדים אחורה?
 
חברים, לא הכול אבוד!

ישנם פתרונות להתמודדות עם הבעיה ללא ויתור על הביטחון וההנאה מעולם הקניות האינטראקטיבי:
  • תשלום באמצעות PAYPAL.com - ארנק אלקטרוני בבעלותה של חברת EBaY.com (חנות הקניות הגדולה באינטרנט), שמעבירה את הכסף במקומנו, ומהווה הגורם המקשר בנינו לבין הספק. הארנק של PAYPAL משמש עבורנו כצינור אבטחה להעברת הכסף בצורה מאובטחת ומוגנת כך שגם אם ניסו לעקוץ אותנו, פנייה מסודרת אל PAYPAL תחזיר לנו את התשלום שהעברנו למוכר.
     
  • אופציה נוספת לאנשים חשדניים במיוחד הינה הטענה חד פעמית של כרטיס אשראי בדואר. מטעינים את הסכום המדויק ומשלמים כך שגם אם מישהו יצליח להגיע לפרטים, הוא ימצא כרטיס ריק...
קנייה מהנה =)
הוסיפו טיפ לאתר!
המדריך לחסכן המתחיל - מבוא
מחשבון הוצאות חודשיות
הוסיפו למועדפים