הישרדות - החופש הגדול!
בכל שנה אותו סיפור, כבר בתום חופשת הפסח ההורים סופרים את הימים אחורה עד החופש הגדול לו הילדים מחכים כל כך. ההוצאה הכספית הנדרשת ממשפחה ממוצעת בימי החופש הגדול היא עצומה. בחודש יולי ההורים בדרך כלל שולחים את הילדים לקייטנה ובחודש אוגוסט לוקחים חופשות ארוכות מהעבודה כדי להיות עם הילדים.

אם לא די בכל שלקיחת החופש מצמצמת משמעותית את המשכורת, בתקופה זו יש צורך להעסיק את הילדים והדבר גם כן עולה לא מעט כסף. האם יש פתרונות פלא, והאם ניתן למצוא דרך לחסוך בעלויות החופש הגדול? כל זאת ועוד במאמר שלפניכם.
 
קייטנות:
 
אין דרך להתחמק מזה, יש לשלוח את הילדים, או לפחות את חלקם, לקייטנה. קייטנה ממוצעת בישראל יכולה לעלות בין 1,300 שקלים ליום קצר ועד 1,900 ליום ארוך (עד חמש). אם מדובר על כמה ילדים, הרי שמדובר על הוצאה כספית כבירה ובדרך כלל, אין להורים אפשרות לקחת חופשה בשני חודשי החופש הגדול ולכן הדבר הכרחי.

רצוי לחסוך כסף כל השנה לקייטנות, ולעשות אפילו קופה קטנה בבנק במיוחד בשביל הקייטנה, יש גם קייטנות שמוכנות לקבל צ'קים ולפרוס לתשלומים בכרטיס האשראי.
 
ומה עם חודש אוגוסט אתם שואלים? גם לחודש זה ניתן למצוא פתרון יצירתי. כיום יש טרנד חדש שנקרא קייטנות הורים. קבוצת של הורים (רצוי חמישה) מתאגדת לקראת חודש אוגוסט, כאשר על כל הורה מוטלת המשימה לשמור על קבוצת הילדים למשך יום אחד בשבוע. באותו היום יהיה ההורה אחראי לדאוג לפעילויות מעניינות, לימודים ומשחקים לילדים, וכך גם כל הורה לוקח רק יום אחד של חופש בכל שבוע.
 
ומה לגבי פעילויות בחופש?
 
בכל קניון כיום יש פעילויות ילדים מעניינות. כל קניון מוציא עלון ובו פעילויות החופש הגדול המתוכננות. מדובר על הצגות חינוכיות, פעילויות יצירה ייחודיות בחימר וחומרים אחרים, הפעלות מוזיקליות והכול בחינם. רצוי באופן כללי להתעדכן באינטרנט ולבחון אילו פעילויות באזור שלכם הן בחינם או בתשלום ממש סמלי.
 
יש המון הצגות בחודשי הקיץ וניתן להעשיר את הזמן בהן עם הילדים. כיום ניתן לרכוש כרטיסים להצגה במחיר מינימאלי באמצעות נקודות בכרטיס האשראי או דרך חברות מועדון ברשתות מסוימות. גם באולמות הקולנוע יש מבצעים בקיץ ופעמים רבות מדובר על מבצעים משתלמים במיוחד.
 
טיולים:

כמעט כל הילדים אוהבים לטייל ומה יותר טוב מטיול קיץ בנחל? יש כיום שמורות טבע ונחלים בהם תשלום הכניסה הוא סמלי ביותר, או בחינם, ובהם ניתן לטייל יום שלם, לעשות פיקניק ולטבול במים הקרירים. ניתן לשלב טיולים עם קמפינג באתרים שונים, או לשלב את הנסיעה עם טיולים בסמוך לאתרים בהם ניתן ללמוד על ארץ ישראל (גם חסכוני, גם חינוכי וגם מהנה).

הוסיפו טיפ לאתר!
המדריך לחסכן המתחיל - מבוא
מחשבון הוצאות חודשיות
הוסיפו למועדפים