על בית חכם ויתרונותיו
אין בכך ספק כי כניסתן של טכנולוגיות חדישות לעולם העיצוב והבנייה שידרגו את איכות חיינו. מערכת בית חכם ממחישה את אחד הפיתוחים היותר יעילים בעולם הבנייה. המאמר הבא יציג בפניכם כמה מהיתרונות החשובים ביותר של הבית החכם.

הפיכת החיים לנוחים במיוחד

בית חכם, ברמת ההגדרה הבסיסית שלו, כולל מערכת אחת השולטת על מרבית מכשירי החשמל בבית. וכך, ברור מדוע היא משפרת לאין ערוך את החיים של אלה המתגוררים בתוך הבית. בית חכם מאפשר לשלוט על כל מערכות הבית בצורה פשוטה ואף ליצור תרחישי הפעלה אלה או אחרים: כך, לדוגמא, אפשר להגדיר מתי בדיוק תופעל מערכת התאורה בבית, להגדיר הפסקת פעילות של מכשירי החשמל בשעות הלילה וכיוצא בזה.

בית חכם מגלם יתרון אסתטי

פעם, מערכות בית חכם נחשבו למסורבלות באופן יחסי, וכללו כבלים מסורבלים שפגעו במראה הבית. בעת הנוכחית התמונה שונה לחלוטין: עיצוב מערכות הבית החכם כיום הוא נקי, עם מפסקים מעוצבים היטב אותם ניתן להתאים למראה הבית. בעקבות זאת, ברור מדוע גם התקנת המערכות מלכתחילה הופכת למלאכה פשוטה, שלא מצריכה שינוי של תשתיות הבית.

מחיר של התקנת מערכת בית חכם

עלות הפיכת בית ל"חכם" אינה זולה. יחד עם זאת, ברור כי לאורך זמן מוכיח את עצמו כמשתלם לכל דבר ועניין. זו לא רק העלייה באיכות החיים, כפי שתוארה מעלה, אלא גם האפשרות לחסוך כסף בתפעול מערכות החשמל של הבית.

בית חכם מוציא מכלל אפשרות תרחישים בהם מכשירי חשמל יישארו להם דלוקים ללא שימוש או מטרה. זאת ועוד, הוא כולל בתוכו מנגנונים שמתאימים את תפקוד מכשירי החשמל לתנאים השוררים בבית: טמפרטורת המזגן תותאם לזו המאפיינת את הבית, לדוגמא.

פיתוח משמעותי: בית חכם אלחוטי

כיום, ניתן למצוא מערכות בית חכם הלוקחות את כל המעלות שתוארו מעלה מספר צעדים קדימה. בית חכם אלחוטי נחשב כיום למילה האחרונה בתחום והוא כולל בתוכו מעלה חשובה במיוחד: האפשרות לשלוט על מערכות הבית השונות בלחיצת כפתור, בין השאר באמצעות המחשב הוא הטלפון הנייד. כאן, לצד השיפור המשמעותי באיכות החיים בבית, מגולם גם יתרון משמעותי עבור אלה המתקשים בתנועה, שיכולים לתפקד בצורה ראויה באמצעות המערכות האמורות.הוסיפו טיפ לאתר!
המדריך לחסכן המתחיל - מבוא
מחשבון הוצאות חודשיות
הוסיפו למועדפים