ניהול תקציב המשפחה - איך לחסוך כסף?
תקציב המשפחה דורש מאיתנו להיות מחושבים, מרוכזים ובעלי ידע מספיק על מנת להתקדם קדימה ולהעלות את איכות רמת חיינו. תקציב המשפחה הוא המגדיר את היחס בין ההכנסות וההוצאות החודשיות והתפעול השוטף של הכספים במשפחה ובכלל זה על מה מוציאים כספים ומאיפה מגיעים מקורות המימון של המשפחה.

ניהול תקציב משפחה נכון ומאוזן מאפשר לנו כמשפחה לתת לכל הנפשות בבית את שחשקה נפשם כל אחד בזמנו הוא לשביעות רצון כולם.
 
מה חשוב ומה דחוף?
 
המפתח להצלחת אחזקה וניהול תקציב משפחה נכון הוא הגדרה מדויקת של מה חשוב ומה דחוף בענייני המשפחה השוטפים. כלומר ישנם דברים שהם דחופים וחשובים (אוכל, חשמל מים וכו') וישנם דברים חשובים אבל לאו דווקא דחופים (חוגים, מוצרי חשמל חדשים ושאר מוצרי האלקטרוניקה וכו') ורצוי לטפל בהם במועד מאוחר יותר לכשיתאפשר.
 
לא מן הנמנע שאת אותם דברים חשובים אבל לא דחופים בסופו של דבר תצרכו אבל כאשר זה לא בא על חשבון הלחם שלנו. ניהול נכון של הצרכים של כל בני הבית ומיונם לפי רעיון זה יכול לחסוך הרבה כאב ותסכול ומחסור במצרכים חיוניים.
 
לחסוך כסף במשפחהסקירה של המצב ובניית תוכנית
 
בנוסף לכך חשוב מאוד לשבת כל חודש תוך כדי מעבר על חשבון ההוצאות אל מול ההכנסות של המשפחה ולראות איפה אפשר להצטמצם ואיפה אפשר לוותר כך שההפרש בין ההכנסות וההוצאות יהיה מופרש לחסכונות של המשפחה לפעמים שתזדקקו לכך. חסכון כספים לימים קשים חשוב כך שיהיה תזרים מזומנים בהישג יד בפתרון אי אילו בעיות שעלולות לצוץ בחיים. החיסכון והמחשבה מאחור כל הוצאה יכול ברבות הימים לאפשר לנו לקנות בית גדול יותר, רכב מרווח יותר ושאר ההנאות שלא יתאפשרו לנו בתחילת חיינו כמשפחה.
 
איך חוסכים הלכה למעשה
 
היה והחלטתם על דרכים חסכוניות לשימור התקציב של השפחה – תדבקו בהם. כלומר במידה והחלטתם שמדברים בטלפון מספר מסוים של דקות – אל תחרגו, וכן שימוש מופחת בחשמל ומים וכו'. אם נתפזר ונוציא כספים מעל למה שאנו מכניסים הדרך למינוס בבנק קצרה, לכן להשתדל להציב גבולות ברורים של מה מותר מה אסור,דהיינו על מה אנו מתפשרים ועל מה אנו שמים דגש בחיסכון.
 
ניהול תקציב המשפחה דורש מכל אחד מבני המשפחה לבוא אחד לקראת השני במטרה לשמור על התא המשפחתי מתפקד ללא בעיות כלכליות. תקציב המשפחה כשלעצמו מורכב מהמון פריטים,הוראות קבע הכנסות והוצאות כאחד ועלינו מוטלת האחריות לעקוב אחר כל סעיף ולפקח עליו. כל עוד נזכור שכל מה שאנו חוסכים זה לעתיד טוב יותר בשבילנו ובשביל ילדינו. לא סתם אומרים ש"עם הסבלנות באים הדברים הטובים"...

רוצים להתחיל לחסוך? בקרו במדריך המלא עם רשימת כל הטיפים לחיסכון

הוסיפו טיפ לאתר!
המדריך לחסכן המתחיל - מבוא
מחשבון הוצאות חודשיות
הוסיפו למועדפים