איך ללמד את הילדים כיצד לחסוך בכסף?
אנו הורים תפקידנו הוא ללמד את ילדינו ולהנחות אותם, כשם שאנו מלמדים אותם לדבר, ומלמדים אותם להכיר את אותיות ה-א'-ב', וכשם שאנו מנחים אותם כיצד יש להתנהג בחברה, ומהם נורמות ההתנהגות בחברה, כך אנו צריכים ללמד אותם כיצד צריך ואפשר לחסוך כסף.
 
אנו ההורים מהווים דוגמא לחיקוי עבור ילדינו, כל מה שאנו נעשה יהווה דוגמא עבור ילדינו. לכן חשוב שנעשה את הדברים באופן הנכון, כדי שהילדים שלנו יעשו גם הם את אותם דברים באופן הנכון.

כך למשל הורים שפרנסתם קשה ולמרות זאת הם מחליטים על רכישת מוצר מותרות כמו ג'יפ יוקרתי ע"י פתיחת תכנית חסכון, הם הורים שנותנים לילדים דוגמא רעה של סדר העדפות פיננסי גרוע שבו ההורים מבזבזים עכשיו כסף יקר על מותרות שאינם הכרחיים במקום לחסוך את אותו כסף ולשמור אותו לעתיד לימים שבהם הילדים יצטרכו את הכסף למימון לימודים באוניברסיטה, או לרכישת דירה.
 
ואילו הורים שיש בידם הכסף אך למרות זאת הם אינם מבזבזים אותו על מותרות שאין בהם צורך כלל וכלל אלא משתמשים בכסף רק לשם צריכה של מוצרים שהם צורכי מחיה הם הורים שמעבירים לילדים מסר חינוכי חשוב של תרבות צריכה נכונה ונבונה.
 
אז אם אתם רוצים לדעת מהם הדרכים שבעזרתם תוכלו ללמד את ילדיכם כיצד ניתן לחסוך בכסף הנה כמה דוגמאות:
  • מותר לתת לילדים מטלות של עבודה בבית כך הם יעריכו מהי עבודה - נכון שילדינו הם עדיין ילדים רכים או מתבגרים אבל זה לא אומר שאי אפשר לתת להם מטלות של עבודה ולתגמל אותם בכסף בתמורה, כך יוכלו הילדים להעריך מהי עבודה קשה, ולהבין כמה קשה להרוויח את הכסף עבור העבודה. כמובן שלכל ילד בכל גיל יש להתאים את העבודה שהוא מסוגל לבצע.
     
  • הסבירו לילדיכם על העולם הפיננסי – הילדים המתבגרים שלכם יכולים כבר לשבת אתכם ולנהל שיחות רציניות שבמהלכן תסבירו להם מה ההבדל בין קניות של פריטים שאתם צריכים לבין קניות של פריטים שהם מותרות ואין בהם צורך, ומה הבדל בין קניית מותגים לבין קניית פריטים שאינם נחשבים למותגים, או כיצד פועל כרטיס האשראי, ומהו תשלום בקרדיט, ומהי הלוואה בריבית, ומדוע כדאי לקנות מוצרים בסוף עונה, ומדוע לא צריך להתרגש מכל פרסומת, ולא כל מה שמתפרסם הוא אמיתי, וכך הלאה והלאה.
אלו הם רק כמה דוגמאות לדרכים שבעזרתן ניתן ללמד את הילדים שלנו איך בכל זאת אפשר ללמד את ילדינו לחסוך בכסף.

הוסיפו טיפ לאתר!
המדריך לחסכן המתחיל - מבוא
מחשבון הוצאות חודשיות
הוסיפו למועדפים