לימוד אנגלית בגיל צעיר - אנגלית לילדים
כבר אי אפשר להתעלם מזה. האנגלית הפכה לחלק מרכזי בחיי היומיום בכל הקשור לתחביבים, עבודה, נסיעות לחו"ל, הוראות תפעול מכשירים ואפילו סרטים וספרים. היום כל מה שיש בעברית יש גם באנגלית והשימוש בשפה מצריך ודורש לימוד של שנים של אוצר מילים באנגלית מהגדול ביותר והעשיר ביותר ועל כן ככל שנקדים ללמוד כבר בילדות כך נשלוט ברזי השפה, באוצר המילים ובתחביר של השפה האנגלית.
 
למה להתחיל ללמד את הילדים אנגלית כבר בגיל קטן?
 
אצל הילדים כבר בגיל קטן ניתן להטמיע את האנגלית ולהשיג את התוצאות הטובות ביותר. בגיל הזה יש להם סקרנות גדולה ללמוד וכן קליטה של שפה בגיל צעיר היא טובה ומהירה יותר עקב הרצון ללמוד ולתקשר עם הסביבה ועל כן ככל שיספגו יותר תכנים באנגלית כך ההסתגלות לשפה תהיה קלה יותר.
 
יתרה על כך, בגיל קטן וחסר דאגות ממשיות הילד נתון להכוונה מצד ההורים וקשוב לדבריהם ויש זמן רב שאין לקחת אותו בטל אלא להכשיר את הקרקע לקראת השנים הבאות ולהכין את ילדינו לעולם בו השפה האנגלית הבינלאומית היא השולטת.
 
למה זה חשוב?
 
לימוד השפה האנגלית מתחיל אצל הילדים כבר בבית הספר היסודי עקב חשיבות השפה ונמשך עד לסוף שנות התיכון. ואפילו במבחנים פסיכומטריים ובקבלה למוסדות להשכלה גבוהה יש דרישות גבוהות להשגת ידע בשפה האנגלית. בנוסף לכך בדרישות לעבודה מסוימת יש צורך בשליטה בשפה האנגלית בה ככל הנראה משתמשים בשעות העבודה.
 
מכאן שכל נגיעה בשפה האנגלית טרם הלימוד הפורמאלי בבתי הספר רק יחזק וישפר את ידיעותיהם ויסלול להם דרך קלה ובטוחה להצלחה בנושא זה. הקניית ערכי לימוד בנושאי האנגלית ישפר ולו במעט את קו הזינוק ממנו יוצאים מרבית תלמידי ישראל.
 
יש באפשרותכם להקל על חייו של הילד כי את השימוש באנגלית הוא יצטרך לבטח. בידיכם המפתח לשליטה בכל התכנים אליהם נחשף ילדיכם בשנות גידולו וטיפוחו ומרבית ממה שהוא סופג מגיע מכם. אי לכך ובהתאם לזאת מומלץ לנקוט במספר פעולות שייטיבו עם ילדיכם ויפתחו לו צוהר לשפה נוספת ומכאן להצלחה המתלווה לשפה זו.
 
דברו עם ילדיכם אנגלית בבית, ראו איתו סרטים באנגלית, קראו איתו באנגלית ובעצם כל מה שעשיתם כדי ללמד אותו עברית עשו גם באנגלית.
 
לא בכדי מלמדים שנים רבות בישראל את השפה האנגלית החשובה והמהווה נדבך חשוב במגזר העסקי והפרטי- האנגלית היא בכל תחומי החיים.
 
חשיפה אפילו קלה לאנגלית בשגרת החיים של ילדינו יכולה מאוד להקל על המשך לימודי השפה, והשימוש בה ביומיום. אם רק נשכיל להבין שהקניית היסודות ללימוד השפה האנגלית והרחבת אוצר מילים עוד בילדות תתרום לחייהם של ילדינו- הרי עשינו את שלנו. והילד הוא בטוח יודה לנו בהמשך חייו הבוגרים על שנתנו לו את האפשרות לאגור אוצר מילים בלתי נדלה ולדבר באופן רהוט ושוטף את השפה האנגלית כשפת אם.
 
ולא התייחסנו לעובדה שנוכל לחסוך לא מעט כסף אם הילד שלנו ידע אנגלית מגיל צעיר ;-)

הוסיפו טיפ לאתר!
המדריך לחסכן המתחיל - מבוא
מחשבון הוצאות חודשיות
הוסיפו למועדפים