עבודה מהבית? איך להתגבר על עצלנות
המחשבה על עבודה סיזיפית קשה ושגרתית כמו גם על עבודה הנראית על פניו כקלה ולא דורשת התעמקות יתר על המידה מביאה את רוב רובם של האנשים העובדים לכדי עצלנות בעבודה. אם ננקוט במספר פעולות וצעדים ניתן להתגבר על אותה עצלנות ולהפיק את המקסימום מעבודתנו ומעצמנו.
 
אם ישנם דברים שעוזרים לנו להירגע ולעבוד בצורה טובה יותר כמו תמונה של חברים משפחה או ציטוט מובחר שמזכיר לנו תמיד על טיב העבודה וחשיבותה או אפילו שיר נחמד שמאפשר לנו להיות יצירתיים יותר עלינו להשתמש בזה.
 
עבודה לחוד והנאה לחוד – לא להיכנע לפיתויים
 
כלפי עצמנו רצוי לבטל כל פיתויים שעשויים להסיט את תשומת ליבנו מהעבודה. האינטרנט זה המקום בו יכולים להיות המון הסחות דעת וקפיצת אתרים ומבצעים למיניהם שקוטעים לנו את חוט המחשבה. תדאגו לא לגלוש באמצע עבודה לאתרים אחרים ולחסום כל דבר מטריד ומפריע. יש להתרכז ולהתמקד כדי שהעבודה תצא טובה ולא מפוזרת. כל אתר נחמד שרואים- להוסיף למועדפים ולגלוש מאוחר יותר רק בגמר העבודה. לנסות ולסגל לעצמנו מוסר עבודה גבוה כדי שהזמן שלנו ינוצל עד תום.
 
השתדלו לשמור על סדר וארגון בכל הקשור למחשב שלכם. המחשב זה המשרד הפרטי בו אתם מרכזים את כל העבודות וכל העזרים לעיצוב לכן תדאגו להסיר כל הסחה כגון קיצורי דרך, קישורים, תיקיות ריקות ותמונות ועוד שיכולים אף הם להאריך את זמן חיפוש הקבצים שברצונכם למצוא וזה גם שומר מכל מיני קבצים חשובים להיעלם או להימחק בטעות. סביבה מסודרת ומאורגנת מביאה לעבודה יותר יעילה ויותר פרודוקטיבית מה שלבטח יעזור לכם לסיים את העבודה מהר יותר ולהתחיל אחת חדשה.
 
קשה זה מאתגר!
 
אם זה קשה זה לא אומר שאי אפשר, רק צריך להתאמץ יותר ולהקדיש קצת יותר זמן ומחשבה בעניין. הכי קל זה להתעלם מהקושי ולוותר אך אם אתם באמת "מחזיקים מעצמכם" ורוצים להיות מהטובים בתחומכם אז קשה זה לא מה שישבור אתכם. חשוב לראות במשהו קשה מאתגר כי לא סתם נאמר "פסימיסט רואה בכל הזדמנות קושי ואופטימיסט רואה בכל קושי הזדמנות". הפלגמטיות והעצלות נובעים מהמחשבה על העבודה הארוכה שאנו צריכים לבצע אבל אם נזכור את הרגע בו אנו באמת מסיימים עבודה ארוכה בצורה טובה- הרגשה של סיפוק והכרה במומחיות שלנו בלפתור בעיות- גם אנו נרצה לטפוח לעצמנו על השכם.
 
לא לשכוח לפרגן לעצמנו
 
בעבודה שלנו חשוב להתחבר ולמצוא חברים שמזדהים עם עבודתנו וקמים כל בוקר לאותן משימות כמו שלנו. נושאי שיחה משותפים, אותם יתרונות וחסרונות בעבודה וכל דבר שיאפשר לנו ללמוד מעמיתים לעבודה וקולגות – זה דבר חשוב מאוד. זאת ועוד מומלץ בסיום העבודה ו"החזרה הביתה" לא להתעסק יותר עם עבודה ולהקדיש קצת זמן לעצמנו לחברינו ולתחביבנו, כך שנוכל להתגעגע קצת לעשייה ולעבודה וכמובן לנוח כדי לאגור כוחות. לא לזלזל במנוחה היא חשובה כדי שלא נהיה עייפים ולא מרוכזים בזמן העבודה.
 
עבודה מהבית טומנת בחובה הרבה יתרונות אך יחד עם זאת גם סיבות רבות המביאות אחד להתעצל בעבודתו ולא לסיים עבודה בזמן. כאשר אנו מרפים מעט ונגררים לתפל, העיקר בורח לנו לכן שמרו על ריכוז היפטרו מהשטויות והעצלנות תהפוך במהרה להתמדה וחריצות.

הוסיפו טיפ לאתר!
המדריך לחסכן המתחיל - מבוא
מחשבון הוצאות חודשיות
הוסיפו למועדפים