לדעת לתת
כולנו אוהבים לקבל מתנות חינם. עוד יותר כיף לקבל מתנות בלי סיבה מיוחדת. בדרך כלל כאשר נותנים דברים במתנה מקבלים בחזרה מתנות גם. קבלה ונתינה זה ערך חשוב. כל הדתות שמות להן כערך עליון את הקבלה והנתינה. גם אנחנו נהנים לתת ולקבל מהחברים שלנו. יש הרבה דרכים לקבל ולתת, מלתרום לעמותות צדקה ועד עזרה לשכן לסחוב את הקניות מהסופר. כאשר אנחנו נותנים ומקבלים אנחנו מרגישים שאנחנו שווים יותר ושאנחנו אנשים טובים.

טוב לב וכל מה שלזה מתווסף

טוב לב זה תכונה של אנשים גדולים. טוב לב מלמד אותנו לתת ולקבל. כאשר אנו נותנים לשכן או לחבר טוב דברים שאנחנו לא צריכים כמו מכשירי חשמל שהחלפנו לחדשים יותר, צעצועים ישנים שהילדים כבר לא משתמשים בהם, בגדים שאנחנו לא הולכים בהם וכדומה אנחנו מפנים לנו מקום על המדף ובארון ובתמורה מקבלים הרגשה נעימה, הכרת תודה ומישהו שישמח להחזיר לנו באותה המטבע.

כאשר אנחנו ידועים בשל טוב הלב שלנו אנשים יחזרו לנו בחיוך ובעזרה. כאשר נותנים מקבלים בחזרה. לדוגמא כאשר אנחנו עוזרים לחבר ללימודים במקום שישלם למורה פרטי אפשר לסמוך עליו שהוא גם יעזור לנו בלימודים אם נצטרך זאת. אפשר להחליף מתכונים ברשת וכך לא צריך לקנות ספרי בישול. אפשר בכלל להחליף מידע ברשת במקום לקנות ספרים בנושא.

ובכל מה שנוגע לדפוס אפשר אם אנחנו מנויים לעיתון הארץ ומעריב לתת אותם לשכן אחרי שקראנו אותם והוא בתמורה יביא לנו את ידיעות ואת לאישה. אפשר גם במקום לעשות מנוי לספרייה לערוך הסכם עם חברים שבכל פעם שאנחנו מסיימים ספר או לאחר שראינו סרט להחליף אותם אתם תמורת ספר או סרט חדשים.

לא לחינם - איך לא להוציא כסף ובכל זאת לקבל

כאשר אנחנו משנים את החשיבה מחשיבה של רכישה וקניה לחשיבה של נתינה וקבלה אנחנו מרוויחים יותר. אפשר למשל בימי ההולדת של הקרובים לנו להכין להם לבד מתנה. חשיבה יצירתית היא חשיבה חסכונית. אפשר למשל למצוא דרכים יצירתיות לחיסכון כמו למשל אם יש לנו ילדים גדולים לשמור את הבגדים שלהם והצעצועים לילדים הצעירים שלנו. אפשר גם במקום לשלוח את הילדים לחוג לעשות להם חוג לבד עם עוד ילדים והורים. טיול של ילדנו עם חברים שלו או עם המשפחה יהיה לו ולנו מאוד מהנה. אפשר גם לתרום מהידע המקצועי שלנו לחברים והם בתמורה יתרמו לנו מהידע שלהם.

חיסכון נבון זה משהו שצריך ללמוד ולרכוש. אך זהו שיעור לכל החיים.

הוסיפו טיפ לאתר!
המדריך לחסכן המתחיל - מבוא
מחשבון הוצאות חודשיות
הוסיפו למועדפים