כמה כסף צריך בשביל לחיות טוב?
אם נשאל אנשים מהרחוב כמה כסף הם צריכים בשביל לחיות טוב, רובם יגידו לכם שהם צריכים להיות בעלי משכורות של העשירון העליון.
 
אבל אם נעמוד מול המראה ונשאל את עצמנו את השאלה הזאת באופן כנה ואמיתי, הרי שאפשר לומר שכמשפחה שבה זוג ההורים עובד ומרוויח משכורת סבירה וממוצעת יכולה לחיות חיים טובים אם רק תתכנן תכנון פיננסי נכון, שיתחיל בתכנון פיננסי ברמה החודשית, ויסתיים בשינוי הרגלי צריכה.
 
מי שיתכנן את חייו הפיננסיים החל מהרמה החודשית, ויבצע מעקב אחר ההוצאות החודשיות, יהנה ממאזניים פיננסיים שבהם כמות השקלים שבזבזתם סתם בגלל צרכנות לא נבונה, או בגלל סדר עדיפויות לא נכון, תהיה נמוכה וכמות השקלים שישארו בארנק תגדל, וכך אפשר להימנע ממצב של גרעון תקציבי וגם לשמור על רמת חיים סבירה.
 
חשוב להבין שהמושג לחיות טוב הוא מושג יחסי, יש מי שצריך משכורת של 7000 ₪ בשביל לחיות טוב ויש מי שצריך משכורת של 30,000 ₪ בשביל לחיות טוב, הכל עניין של סדרי עדיפויות.
 
מי שמרגיש שהחיים לא טובים אם הוא לא יוצא לחו"ל כל כמה חודשים, יהיה חייב להוולד לאבא מיליונר, ומי שיודע שאפשר לבלות חופשות גם בישראל ולא רק בבתי מלון אלא גם בצימרים, ולא בכל סופשבוע, יכול להנות מחיים טובים גם עם משכורת של 7000 ₪ לכל אחד מבני הזוג.
 
הורים שרוצים להשאיר לילדיהם חסכונות לעתיד ורוצים לסייע להם בעתיד כאשר יצטרכו ללמוד באוניברסיטה, או כאשר יצטרכו לרכוש דירה ראשונה, כדאי להם כבר היום, לחשוב היטב לפני כל קניה שהם מבצעים, וכדאי להם לחשוב עד כמה הקניה הזו נחוצה, האם באמת יש צורך בקניה הזו, או עד כמה השירות של שדרוג הפלאפון הוא נחוץ והכרחי ואי אפשר בלעדיו.
 
קניה של שירות או מוצר שמתבצעת לאחר מחשבה ותכנון היא הרבה יותר נבונה מקניה שמתבצעת מהרגש .
 
מי שבאמת מעוניין לצמצם את רמת ההוצאות החודשית עליו לבצע כמה וכמה צעדים שהם:
  • על שני בני הזוג להבין ולהכניס לתודעה שלהם שהפעולות היומיומיות שלהם יכולות להשפיע על ההוצאות שלהם ועל היכולת שלהם לחסוך למען ילדיהם.
  • שני בני הזוג צריכים לקחת אחריות ולהבין שעליהם לבצע שינוי באורח החיים הכלכלי שלהם, ולשנות סדרי חיים פיננסיים ולאמץ הרגלי חיים פיננסיים חדשים שיהיו להם השלכות חיוביות על העתיד הכלכלי של המשפחה.
  • לאחר שמתחיל השלב המעשי של השינוי יש לבצע אותו בהתמדה ולהמתין בסבלנות לשנויים
  • החיוביים שיתחוללו בהמשך.
זוהי התשובה לשאלה – כמה כסף אני צריך בשביל לחיות טוב. מתחילים לשנות את הרגלי הצריכה מהיום.
הוסיפו טיפ לאתר!
המדריך לחסכן המתחיל - מבוא
מחשבון הוצאות חודשיות
הוסיפו למועדפים