חסכון בלידה הראשונה
אתם בהריון? בשעה טובה!  הריון והיריון ראשון במיוחד, זוהי חוויה שאין כדוגמתה, לא משנה כמה נשים ילדו לפנייך או כמה ילדו אחרייך, את ורק את, החלוצה של ההיריון הזה. זהו ללא ספק מאורע ותהליך משמח, מרגש ולעיתים קצת מפחיד.
 
במאמר הבא אנחנו ננסה לסייע לכם להפיג לפחות חשש אחד: ההוצאה הכלכלית.
 
"מהר, מהר, פן נאחר"
 
כל ילד שבא לעולם, מביא איתו אושר, מזל וגם הוצאות כלכליות נוספות. עוד בתקופת ההיריון, ובמיוחד אם מדובר על היריון ראשון, ההורים מבולבלים, לא יודעים מה כדאי. הם רוצים מן הסתם את הטוב ביותר עבור ילדם ואם חוסר הידיעה בא התנהגות כמעט אוטומטית, מן קול קטן בראש שאומר: "רגע, מה לקנות? אני לא יודע, אולי אני לא צריך את זה, רגע, ומה אם אני כן צריך את זה, וכשהתינוק יגיע זה יהיה חסר, ואז מה יהיה?" וכמעט אוטומטית קונים את מה שבא ליד וסומכים על כל מוצא פיה של הזבנית בת ה-19.
 
כאשר מקלים ראש - משלמים
 
הורים רבים מוציאים כ- 5,000 על הרך הנולד, וזה עוד בטרם היוולדו! מבלי שהתחלנו לדבר על הטיטולים ותחליפי החלב. מוצרי תינוקות עולים כסף רב, ומה שמכביד על ההוצאה עוד יותר, הוא קניית מוצרים רבים, ולפעמים מיותרים שניתן לוותר עליהם בקלות או לפחות להפחית מהכמות.
 
רבים לא עושים מספיק שיעורי בית וסקר שוק, ונכנסים לחנות הראשונה שהם רואים, קונים הכל באותה חנות כי מקבלים עם הקנייה גם הרבה מתנות, שלכאורה, נכללות עם החבילה - מחשבה שהיא לא נכונה בדרך כלל.
 
נשימה עמוקה אל הריאות ואל בית החזה - ושחרור
 
בדיוק כמו שמלמדים בקורס הכנה ללידה - קחו נשימה עמוקה ואיטית ותנשפו. לא חייבים לקנות הכול בבת אחת ולא חייבים לקנות חבילות לידה. יש מבצעים על מיטות ושידות החתלה גם כשהן באות בנפרד ולא כעסקת חבילה. התייעצו עם הורים אחרים לגבי עגלות.
 
יש לערוך סקר שוק מחושב לפני הקנייה ולא לרוץ ולקנות את הדבר הראשון שרואים. במוצרי תינוקות אין כלל לפעמים ניתן למצוא בחניות קטנות מוצרים זולים יותר מהרשתות הגדלות ולהפך.
 
טיפ  נוסף – קניות דרך האינטרנט
 
עוד אופציה היא לקנות דרך האינטרנט ואפילו מיד שנייה. מיטות תינוק ושידות החתלה לא מתבלות מהר. אתם תוכלו לקבל יותר מחצי מחיר הנחה מאשר הייתם משלמים בחנות רגילה. אפשר פשוט להחליף את המזרן למזרן חדש כראות עינכם. אל תמהרו לקנות הרבה בגדים, בדרך כלל כשבאים לברית/לבריתה או סתם לביקור מזל טוב מביאים בעיקר בגדים לתינוק או לתינוקת, אך אל תוותר לגמרי על קנייתם, חיסכון הוא נושא חשוב, אבל הרגשת הביטחון חשובה לא פחות.
 
לידה קלה ומהירה והרבה נחת :)

הוסיפו טיפ לאתר!
המדריך לחסכן המתחיל - מבוא
מחשבון הוצאות חודשיות
הוסיפו למועדפים