איך לחסוך בזמן הצבא ולפני
היום הוצאות המחייה בארץ גבוהות מאוד. במיוחד לצעירים שעדיין לא הספיקו לחסוך ולצבור כסף. לכן חשוב להתחיל לחסוך כמה שיותר מוקדם. חיסכון זה דרך חיים. חיסכון זה צורת חשיבה ומנטרה שצריך לחזור עליה כל יום מחדש. למען איכות החיים שלנו, הרווחה שלנו והשלווה שלנו חשוב לחסוך. במדינה שלנו יש קושי כספי נוסף לצעירים, במשך 3 שנים צריך לתת את חובתנו למדינה ולשרת בצבא. במהלך שירות החובה לא מרוויחים הון עתק אלא להיפך.

כמו כן לפני הגיוס עובדים בדרך כלל בעבודות מזדמנות כמו קייטרינג ומלצרות. מעטים הם אלה מאתנו שמוציאים עבודה קלה ומאוד מכניסה. לאחר סיום השירות בצבא אנחנו מקבלים את מענק השחרור אך עדיין אנחנו נשארים בלי הרבה כסף בארנק.

דרכים מומלצות לחיסכון, לפני אחרי ובזמן שירות הצבאי

למרות הקושי הכספי שכורך בתוכו השירות הצבאי יש עדיין דרכים רבות לחסוך כסף. אפשר לחסוך דרך החלטה על תקציב לבילויים. אפשר לפני הגיוס לחסוך כסף על ידי פתיחת חשבון חסכון אליו מפרישים כל חודש סכום שנחליט עליו. גם אם נפריש 50 שקל בחודש לאחר ארבע או שלוש שנים נצבור סכום משמעותי.

יש מספר טיפים שיכולים לסייע לנו בחיסכון:
  • להיות מודעים כמה אנחנו מוציאים כל חודש ועל מה.
  • לא להפסיק לחיות ולהוציא כסף אבל גם לא לקפוץ מעל הפופיק ולהוציא מה שאין לנו.
  • להוציא רק כסף מזומן ולא להשתמש בכרטיס אשראי על הוצאות קטנות. אם נלך עם סכום מדויק בארנק ולא נוציא כסף מכרטיס האשראי אחרי שהוא נגמר לנו נוציא פחות ונחסוך.
  • לשנות החשיבה מחשיבה שמכוונת להוצאות לחשיבה שמוכוונת לחסכונות.
חיסכון שווה המון

למרות שאנחנו צעירים ורק רוצים ליהנות אם נחסוך בבילויים ונגביל את עצמנו ליציאה אחת בשבוע (שזה במלא המציאות הצבאית) גם לפני ואחרי הגיוס אז גם נהנה יותר כי נעריך את הבילוי יותר וגם נחסוך. חשוב גם בזמן שנמצאים בשירות החובה להביא לבסיס ממתקים וחטיפים מהבית ככה לא נצטרך לקנות אותם בבסיס.

אחרי השירות הצבאי מומלץ להוציא את המענק על לימודים. לימודים זה השקעה לטווח ארוך, נכון הם עולים הרבה מאוד אבל יוצא מהם כסף אחר כך שיש לנו מקצוע ביד. חסכון דורש המון בעיקר איפוק, מחשבה ולהדק את החגורה אבל הוא משתלם לעתיד לטיול, לימודים או הנאה.
הוסיפו טיפ לאתר!
המדריך לחסכן המתחיל - מבוא
מחשבון הוצאות חודשיות
הוסיפו למועדפים