איך לבחור עורך דין טוב?
בישראל ניתן למצוא עורך דין על כל 183 תושבים, נתון שאין לו אח ורע בשום תחום חופשי אחר, מה שיוצר תחרות מאסיבית בין כל עורכי הדין בתחומי משפט שונים.

ואכן, לא פעם אנו שומעים על סיפורים לא נעימים מפי מכרים, שהיו בעיצומו של תיק הוצאה לפועל, מקרה של רשלנות רפואית, פיטורים מהעבודה, גירושין או בכל תחום אחר - אך נפלו כי עורך הדין שייצג אותם לא היה מקצועי דיו. כדי להימנע ממצב כזה שיכול להשפיע באופן משמעותי על חייכם, אספנו כללים לבחירת עורך דין מתאים.

מהו המוניטין של עורך הדין?

למוניטין וניסיון יש תפקיד מאוד חשוב בעת בחירת עורך הדין. מדובר בתחום מאוד קשה שמעטים שורדים בו. כשליש מכלל עורכי הדין בישראל לא שורדים את מבחן הזמן ופורשים לעיסוקים שונים. לכן, עורך דין שהצליח לצבור ניסיון ומוניטין בתחום כל כך תחרותי- יש בכך כדי להעיד על איכותו.
נשאלת השאלה- כיצד מבררים מידע אודות המוניטין של עורך הדין? ובכן, בעידן האינטרנט פשוט מאוד ללקט מידע באמצעות חיפוש בגוגל, ביקור באתר האינטרנט של עורך הדין, שיטוט בפורומים שונים, חיפוש אחר המלצות ברשת (כמובן שצריך לשים לב שההמלצות הן אכן אובייקטיביות ומתפרסמות במקום אמין) ואפילו המלצות מפה לאוזן מטעם אנשים שאתם מכירים.

עורך דין כולבויניק? לא תודה!

החמדנות של אנשי מקצוע בתחום יכולה להביא לכך שהם מציגים את עצמם כמומחים במינוי עצמי בנושאים שונים, מבלי שיהיו בהם בקיאים מספיק. וודאו שעורך הדין אליו פניתם מתמחה בתחום בו אתם זקוקים לייעוץ, במקום להציע שירותים בכל תחום העולה על הדעת, במטרה להשיג כמה שיותר לקוחות. אם אכן התרשמתם שעורך הדין שאליו פניתם הוא כולבויניק- אל תהססו לעבור הלאה לבא בתור. בכל תחום משפטי ניתן למצוא כיום מומחים רבים ולכן אין סיבה להתפשר על סוגיה חשובה על כך.
מי ייצג אתכם בפועל?

פעמים רבות אנו נופלים בקסמיו של עורך דין מסוים, אך בפועל מתגלה כי אותו עורך דין עובד במשרד עם כמה קולגות ולכן אין שום וודאות כי הוא זה שאכן ייצג אתכם בפועל. משרדי עורכי דין נוהגים לשלוח לחזית את איש המקצוע שבו הם הכי מתגאים, כשבפועל הם גם עשויים להעסיק במשרד עורכי דין אשר אינם משתווים לו מקצועית. אל תקנו חתול בשק ותמיד וודאו שאתם מתקשרים עם מי שעמו תעבדו בפועל ולא רק נציג כריזמטי של המשרד.

גישה נוחה

לקוחות אשר הגיעה לאוזניהם שמועה על עו"ד מפולפל וחריף, מוכנים לנסוע לצד השני של המדינה ולו רק כדי לקבל ממנו ייעוץ. שיטה זו יכולה לעבוד רק בפגישת הייעוץ הראשונית, אבל תארו לעצמכם שתצטרכו לחצות את המדינה בכל פעם שתיקראו לפגישה במשרדו של עו"ד? זה כבר פחות פרקטי. לכן, חשוב לוודא שאתם בוחרים בעורך דין שנמצא קרוב אליכם גיאוגרפית, גם אם לא באותה עיר. אל חשש, בכל אזורי הארץ ניתן למצוא עורכי דין איכותיים ולכן אין סיבה לבזבז ליטרים של דלק וזמן רב רק כדי להגיע לעורך דין ספציפי.
בצעו השוואת מחירים

כלל האצבע הנכון לגבי כל תחום העסקים הוא שלעתים הזול הוא היקר. עורכי דין רבים שמנסים לשרוד בתחום, מציעים הצעות מחיר זולות מאוד במטרה לאסוף כמה שיותר לקוחות אבל בפועל, איכות השירותים הניתנת לכל לקוח? לא מדהימה. בצעו השוואת מחירים וגלו חשדנות כלפי הצעות מחיר נמוכות מאוד. האם מי שמציע הצעת מחיר נמוכה הוא שרלטן? לאו דווקא, אבל בהחלט סביר להניח שהוא מעגל פינות ולא מבצע את עבודתו בצורה מלאה וההפך גם כן רלוונטי – לא בהכרח עורך דין יקר הוא עורך דין טוב!

האם נעים לתקשר עם עורך דין?

עורך דין נדרש קודם כל למקצועיות, אך הוא בהחלט גם צריך להיות איש שיחה נעים ומסביר פנים. רובנו לא מבינים מספיק בעולם המשפט ולכן עורך הדין שמייצג אותנו צריך להיות מוכן להסביר מושגים בסיסיים בסבלנות. עורך דין מתנשא, אנטיפת או כזה שקשה לתקשר איתו- יעיב על הצלחת התיק, בין אם הוא מקצועי ובין אם לא. לכן, חשוב מאוד לבחון גם את הפן האישי בעת פגישת הייעוץ עם עורך הדין.
הוסיפו טיפ לאתר!
המדריך לחסכן המתחיל - מבוא
מחשבון הוצאות חודשיות
הוסיפו למועדפים