לצאת מהמינוס - איך לצאת מהמינוס?
כולנו מכירים את המגיפה של עם ישראל הנקראת 'האוברדרפט'. המגיפה שבה הישראלי סובל ממצב של יותר הוצאות מאשר הכנסות, מצב שבו המשכורת אינה מספיקה לכסות את ההוצאות הרבות והתוצאה היא שהישראלי נכנס למינוס קבוע ומתמשך.
 
ישראלים רבים פשוט מדחיקים את הבעיה ואינם מוכנים להודות שהם סובלים ממנה.
 
אבל חשוב לדעת שהודאה והכרה בבעיה היא הצעד הראשון לטיפול בבעיה. ולאחר מכן מגיע השלב שבו צריך לבצע צעדים מהותיים שנויים באורח החיים, שבעזרתם ניתן יהיה לצמצם את המינוס ובאופן הדרגתי ניתן יהיה להשיג את היעד של יציאה מהמינוס.
 
הנה רשימה של טיפים שבעזרתם ניתן יהיה לצאת מהמינוס.
  • שנויים בהרגלי הצריכה - אמנם אנו חיים בעידן של תרבות צריכה, תרבות שבה הצריכה עומדת בראש סדר העדיפויות, אבל כאשר חשבון הבנק שלנו נמצא במינוס קבוע, והריבית שלנו תופחת בלי הפסקה אנו חייבים לשנות את הרגלי הצריכה, עלינו להפוך להיות צרכנים נבונים, צרכנים שצורכים רק את מה שבאמת אנו צריכים, צרכנים שצורכים מוצר כלשהו רק אחרי שביצענו סקר שוק, צרכנים שצורכים מוצר לא רק בגלל שהוא מותג, צרכנים שמנהלים צרכנות מבוקרת.
     
  • צמצום מקסימאלי של ההוצאות שאינן הכרחיות – סעיף זה הוא סעיף רחב שיכול לכלול בתוכו עשרות תתי סעיפים, שלכולם מכנה משותף כולם אינם הכרחיים ואפשר לוותר עליהם בשלב זה של החיים. כך למשל המנוי לעיתון שהוא אינו צורך הכרחי, או המנוי לחדר כושר, גם מכשיר האייפון הוא עדיין בגדר מותרות עבורכם והוא אינו צורך אמיתי עבורכם ולכן אין שום סיבה שתרכשו אותו.
     
  • רכישת מוצרים המשתייכים לקטגוריה של "עשה זאת בעצמך" – אם אתם צריכים רהיט חדש לבית, חפשו תמיד את הרהיט בגרסת ה"עשה זאת בעצמך" ולא בגרסא המוכנה שלו. תמיד העדיפו ארון שאותו תרכיבו בעצמכם בבית ולא ארון שהוא כבר מוכן. כך תוכלו לחסוך בכל רהיט מאות שקלים.
לצאת מהמינוס - גם עם הכנסות נמוכות!
 
משפחות שיש להן הכנסות נמוכות צריכות לדעת להתאים את רמת החיים שלהן לרמת ההכנסות שלהן, עליהן להימנע מלחיות ברמת חיים גבוהה, שיש בה הוצאות רבות מדי שהן מעבר לרמת ההכנסות של המשפחה.
 
אחת הדרכים שבעזרתם ניתן לצאת מהמינוס היא למצוא מקור הכנסה נוסף ולהגדיל את ההכנסות. ולכן אנשים שיש להם הכנסה נמוכה והם נמצאים במינוס ורוצים לצאת מהמינוס מומלץ להם לחפש מקור הכנסה נוסף. יש כאלו שינסו ליצור הכנסה נוספת באמצעות השקעות בשוק ההון (ולכן מומלץ לעשות זאת ע"י ניהול תיק השקעות), ויש כאלו שינסו ליצור לעצמם הכנסה נוספת באמצעות עבודה צדדית בבית כמו כתיבת תוכן לאינטרנט, או עיצוב גרפי.


הוסיפו טיפ לאתר!
המדריך לחסכן המתחיל - מבוא
מחשבון הוצאות חודשיות
הוסיפו למועדפים