איך למצוא עבודה נוספת - איך להרוויח יותר כסף בחודש?
בעידן המאה ה-21 יש אנשים רבים שאינם מסתפקים בעבודה אחת ומחליטים לעבוד בעבודה נוספת.

יש כאלו שמעוניים בעבודה נוספת משום שעבודה אחת אינה מהווה מקור הכנסה מספיק עבור ההוצאות הרבות של המאה ה-21, ויש כאלו שיחליטו על עבודה נוספת משום שאמנם הקופה הפיננסית שלהם מלאה אבל הנפש שלהם ריקה והם רוצים לעבוד בעבודה שתתן להם סיפוק גם לנפש.
 
השלב הראשון בתהליך של מציאת עבודה נוספת הוא השלב של זיהוי הכישורים והתכונות איך למצוא עבודה נוספת?הייחודיות שיש לאדם ומציאת העבודות המתאימות לכישורים הללו. הנה כמה דוגמאות:
  • אדם  שיודע שהוא בעל כישורי אמנות, ויש לו נטייה לתחום של עיצוב אלבומים דיגיטליים יכול לנסות להקים עסק, ולהתחיל לספק שירותים של עיצוב אלבומים דיגיטליים.  
  • אדם שיודע כי הוא בעל יכולת הבעה בכתב וכושר כתיבה יכול לנסות לעבוד בעבודה צדדית ככותב תוכן לאתרי אינטרנט, או כותב כתיבה שיווקית לחברות יח"צ.
  • אדם שהוא טיפוס כריזמטי מנהיגותי, ועוסק עד עכשיו במקצוע שבו התכונות הללו לא קיבלו ביטוי, יכול להתחיל עבודה צדדית שבה התכונות הללו יהיו בולטות והכרחיות, כמו למשל עבודה בתחום של הנחיית סדנאות או בתחום של אימון אישי.
אלו הם רק כמה דוגמאות לכישורים ותכונות שיש לאנשים שונים ואשר יכולים להתאים לעבודות צדדיות שונות.
 
יש מי שיתאים לו לעבוד עבודה נוספת כשכיר ויש מי שיתאים לו לעבוד עבודה נוספת כעצמאי. גם כאן האדם צריך להכיר את עצמו ולהחליט כיצד הוא מעדיף לעבוד האם נוח לו להיות שכיר שמקבל תנאים סוציאליים והטבות או שהוא מעדיף להיות עצמאי שאין מעליו אף בוס.
 
יש כאלו שירצו עבודה נוספת רק בסופי שבוע כמאבטחים או מלצרים, ויש כאלו שירצו לעבוד עבודה נוספת בשעות הלילה לאחר שהם חוזרים ממקום העבודה הראשון שלהם.
 
בכל מקרה חשוב לזכור שעבודה נוספת משמעותה ירידה באיכות החיים, משום שהאיזון בין הזמן שאנו משקיעים למען החיים האישיים לבין הזמן שאנו משקיעים למען העבודה מופר, וכאשר אנו עובדים בשתי עבודות אנו משקיעים את מירב שעות היום והלילה בעבודה ורק חלק קטן מהיממה מושקע למען החיים האישיים שלנו.
 
אם פעם זו הייתה בושה להחליף מקום עבודה באמצע החיים, הרי שהיום בעידן המאה ה-21 מקום עבודה הוא מונח גמיש ודינאמי וקשה למצוא היום אנשים שנשארים באותו מקום עבודה לאורך כל חייהם.

הוסיפו טיפ לאתר!
המדריך לחסכן המתחיל - מבוא
מחשבון הוצאות חודשיות
הוסיפו למועדפים